Wydawnictwa

Prawdziwi nestorzy bluesa i blues rocka – 48 Godzin nie próżnują. Mirosław Kłosowski i jego niezawodna ekipa właśnie wydała nową płytę. „Drogowskaz” wskazuje , na to że Białystok to wciąż znakomity kierunek do grania bluesa.

Maja Kleszcz, jeden z najciekawszych głosów w Polsce, nie tylko w szufladce blues, wraz z przyjaciółmi i Bogdanem Loeblem, wzięła się po raz kolejny za bluesa, a konkretnie za wielkie hity skomponowane przez Tadeusza Nalepę ze słowami Bogdana Loebla. Tak powstała płyta "B.L.ues"

„Moje buty już tam są” to piąta płyta w dyskografii Arka Zawilińskiego. Bogata w aranżacje, bogata w treści. W pełni autorska.

Maciej Kręc, basista grupy Blues Flowers, postanowił zaprosić aż 34 muzyków, by nagrać dwukompaktowy album „Brothers & Friends”. Wśród gości są Magda Piskorczyk, Wojtek Cugowski, czy Big Daddy Wilson!

Kraków Street Band, szczególna formacja na polskiej mapie muzycznej, 25 lutego 2022 roku objawiła płytę „Czekanie”. 11 piosenek zaśpiewanych wyłącznie po polsku to materiał, który wywołuje uśmiech na twarzy i sprawdzi się na każdym koncercie.

Duch Delta to power trio z Częstochowy. I jak się okazuje – nowa nadzieja polskiego bluesa – zarówno w wydaniu studyjnym, jak i koncertowym.

„Tu i teraz" to pierwsza płyta, nagrana przez formację Śląska Grupa Bluesowa po ponad siedmiu latach od poprzedniej płyty „Kolory bluesa", już bez udziału nieżyjących Jana Skrzeka i Michała Giercuszkiewicza, dwóch bliskich przyjaciół i wieloletnich członków zespołu.

Koncertowo, klasycznie w trio, a jakby bluesowa orkiestra grała. A to Kajetan Drozd, który niepostrzeżenie okrzepł na scenie, ale nadal ma młodzieńczy wdzięk i zawadiacko poczyna sobie na każdej scenie – także w IBU Craft Beers w Gliwicach.

Gary Moore Tribute Band, czyli grupa polskich muzyków i Jack Moore, syn Gary’ego Moore’a weszli do studia i właściwie od niechcenia nagrali dziewięć piosenek kojarzonych z najlepszymi latami brytyjskiego wirtuoza gitary.

Gęsia Skórka Blues Band – zespół, jaki prowadzi Marek Gąsiorowski, złożony z nestorów sceny bluesowej, jak i niemal debiutantów, wydał – ja przystało na rasowych muzyków – krążek koncertowy. „Blues w Kominie” to zapis wieczornego występu grupy podczas Suwałki Blues Festival 10 lipca 2021 roku.

Stara Szkoła, zespół złożony z blues rockowych weteranów, w swoje 10-lecie - zaprosił do teatru miejskiego w Inowrocławiu na scenę tuzy muzyki rockowej – Józefa Skrzeka oraz Apostolisa Anthimosa. Kompanię uzupełnił bluesowy harmonijkarz Michał Kielak.

Strona 1 z 31

Do góry