Wydawnictwa

Paweł Szymański od lat idzie swoją drogą. Kiedyś częsty gość niezapomnianego festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe, ostatnio zaszył się w przysiółku Dąbrowo w gminie Grunwald. Nie dołączył bynajmniej do rekonstruktorów historycznych bitew, tylko postawił na autorskie spojrzenie na bluesowe dziedzictwo świata z własnymi tekstami.

Zespół Gęsia Skórka Blues Band istnieje od 2014 roku, ale dopiero u schyłku 2022 roku zdecydował się wydać pierwszy studyjny album. „Blues i ballada” to w istocie zbiór świetnych piosenek, dalekich od klasycznego bluesa, a tym bardziej ballady. Za to pełnych rytmu i życia.

 Curly Cale to tak naprawdę dwóch facetów – James Brierley. Pochodzący z Anglii wokalista i gitarzysta oraz Maciej Pruchniewicz – wieloletni gitarzysta Hot Water.

Prawdziwi nestorzy bluesa i blues rocka – 48 Godzin nie próżnują. Mirosław Kłosowski i jego niezawodna ekipa właśnie wydała nową płytę. „Drogowskaz” wskazuje , na to że Białystok to wciąż znakomity kierunek do grania bluesa.

Maja Kleszcz, jeden z najciekawszych głosów w Polsce, nie tylko w szufladce blues, wraz z przyjaciółmi i Bogdanem Loeblem, wzięła się po raz kolejny za bluesa, a konkretnie za wielkie hity skomponowane przez Tadeusza Nalepę ze słowami Bogdana Loebla. Tak powstała płyta "B.L.ues"

„Moje buty już tam są” to piąta płyta w dyskografii Arka Zawilińskiego. Bogata w aranżacje, bogata w treści. W pełni autorska.

Maciej Kręc, basista grupy Blues Flowers, postanowił zaprosić aż 34 muzyków, by nagrać dwukompaktowy album „Brothers & Friends”. Wśród gości są Magda Piskorczyk, Wojtek Cugowski, czy Big Daddy Wilson!

Kraków Street Band, szczególna formacja na polskiej mapie muzycznej, 25 lutego 2022 roku objawiła płytę „Czekanie”. 11 piosenek zaśpiewanych wyłącznie po polsku to materiał, który wywołuje uśmiech na twarzy i sprawdzi się na każdym koncercie.

Duch Delta to power trio z Częstochowy. I jak się okazuje – nowa nadzieja polskiego bluesa – zarówno w wydaniu studyjnym, jak i koncertowym.

„Tu i teraz" to pierwsza płyta, nagrana przez formację Śląska Grupa Bluesowa po ponad siedmiu latach od poprzedniej płyty „Kolory bluesa", już bez udziału nieżyjących Jana Skrzeka i Michała Giercuszkiewicza, dwóch bliskich przyjaciół i wieloletnich członków zespołu.

Koncertowo, klasycznie w trio, a jakby bluesowa orkiestra grała. A to Kajetan Drozd, który niepostrzeżenie okrzepł na scenie, ale nadal ma młodzieńczy wdzięk i zawadiacko poczyna sobie na każdej scenie – także w IBU Craft Beers w Gliwicach.

Strona 1 z 31

Do góry