Wydawnictwa

Nie ma chyba fana bluesa, który nie słyszałby o Nocnej Zmianie Bluesa. I pewnie każdy ma choć jedną płytę spośród przebogatej dyskografii Sławka Wierzcholskiego. „Koncert w Rozmarino” to kolejny krążek nagrany przez muzyków w Suwałkach.

 

Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w Chojnowie. Płytą "Taki los" poszukuje swojego wyrazu penetrując blues rocka.

Maciej Sobczak, Przemek Slużyński i Amadeusz Kuba Majerczyk jako Big Water przez niemal rok nagrywali materiał na płytę „Blues Tales”. Bo mają coś do opowiedzenia.

„Full Speed No Brakes” Boogie Boys to dopiero piąta płyta w dyskografii zespołu. Zespołu, który istnieje już 20. lat i od samego początku wzbudzał niezwykle gorące emocje na koncertach. Zespołu, który mimo ograniczonej pozornie formuły boogie, potrafi pisać w tym gatunku przeboje!

Ryszard Paulin Skibiński, częściej znany jako Ryszard Skiba Skibiński to muzyk legenda. Muzyk, który rozsławił Białystok, a Polsce pokazał, jak ważnym instrumentem, nie tylko w bluesie, może być harmonijka ustna. Jaki był, jak działał na publiczność – o tym osobiście mogli się przekonać i Marek Gąsiorowski i Robert Trusiak – białostoczanie, którzy mieli szczęście widzieć Skibę w akcji na białostockich scenach. I po latach postanowili zapisać jego los w autorskiej biografii „Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim”.

Arek Zawiliński, mistrz dobro, slide, fingerpicking postanowił zreinterpretować piosenki zespołu Breakout. Nie naśladuje – gra bluesa tak, jak tylko on potrafi.

SZTOF debiutuje płytą „Najważniejsze rzeczy”. To solidne, blues rockowe granie z polskimi tekstami.

ProjectA to zespół złożony z muzyków związanych z wielkopolską i lubuską scena muzyczną. Sami układają bluesy, sami piszą teksty i debiutują w wytwórni Flower Records.

Paweł Szymański od lat idzie swoją drogą. Kiedyś częsty gość niezapomnianego festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe, ostatnio zaszył się w przysiółku Dąbrowo w gminie Grunwald. Nie dołączył bynajmniej do rekonstruktorów historycznych bitew, tylko postawił na autorskie spojrzenie na bluesowe dziedzictwo świata z własnymi tekstami.

Zespół Gęsia Skórka Blues Band istnieje od 2014 roku, ale dopiero u schyłku 2022 roku zdecydował się wydać pierwszy studyjny album. „Blues i ballada” to w istocie zbiór świetnych piosenek, dalekich od klasycznego bluesa, a tym bardziej ballady. Za to pełnych rytmu i życia.

 Curly Cale to tak naprawdę dwóch facetów – James Brierley. Pochodzący z Anglii wokalista i gitarzysta oraz Maciej Pruchniewicz – wieloletni gitarzysta Hot Water.

Strona 1 z 31

Do góry