Aktualności

IV Podlaski Maraton Bluesowy rozpoczęła białostocka Kasa Chorych a zakończyło Laboratorium. Przez 31 godzin 24 zespoły w białostockim pubie 6-ścian non stop grały bluesa. I tak kolejny rekord Polski został pobity przez samych organizatorów maratonu. Wśród wykonawców byli i Jack Moore, syn Gary'ego Moore'a i The Road Dogs, Kraków Street Band, czy Gęsia Skórka Blues Band.

37. festiwal Jesień z Bluesem 2022 zakończył się mocnym akcentem. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Białymstoku zaśpiewała Kaz Hawkins. Korzennego bluesa reprezentowało Big Creek Slim Trio, zaś amerykańskie tchnienie wnieśli Dustin Arbuckle & The Damnations. Przed północą występ w Famie rozpoczęli Blues Fighters.

Festiwal Jesień z Bluesem to nie tylko koncerty, ale też lekcje historii bluesa i historii techniki nagraniowej. 26 listopada 2022 roku klubokawiarnia Duży Pokój w Białymstoku stała się miejscem field recordingu. Zagrał Romek Puchowski vel Puhovsky a rejestrował występ Jędrzej Kubiak.

Bai Kamara Jr & The Voodoo Sniffers z Belgii, Micke & Lefty feat. Chef z Finlandii, The Cinelli Brothers z Włoch, a ostatnio z Wielkiej Brytanii zagrali na 37. festiwalu Jesień z Bluesem 2022 w Białymstoku.

Africa Gospel Project, choć przyjechali z Niemiec, wnieśli do sali kina Forum mnóstwo serdecznych dźwięków - pełnych pasji i żarliwości - takich, jakie obiecuje nam obcowanie z muzyką gospel. Tak zaczął się 37. festiwal Jesień z Bluesem w Białymstoku.

Łukasz "Wiśnia" Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz ruszyli w trasę po Polsce. Grają utwory autorstwa Łukasza Wiśniewskiego i covery. Czasem wystarczy gitara, głos i harmonijka, czasem to dwie gitary, ale zawsze słychać niesamowitą pasję muzyków.

Zaduszki Bluesowe to kultowa impreza w Białymstoku. Po raz pierwszy zorganizowano je w roku śmierci Ryszard Skiby Skibińskiego. W 2022 gwiazdą był zespół Lublin Street Band, ale więcej bluesa było w koncercie duetu Boogie Mama.

Najbardziej bluesowy pub w Białymstoku często gości też bluesowe okolice. I nagle okazuje się, że Chuc Frazier z równym zaangażowaniem śpiewa "Smells Like Teen Spirit" co bluesowe standardy. Za tym miksem stoi Joanna Dudkowska.

To już 37. festiwal Jesień z Bluesem w Białymstoku. W tym roku przyjadą na koncerty: Dustin Arbuckle & Damnations, Big Creek Slim Trio, Kaz Hawkins, The Cinelli Brothers, Micke & Lefty feat. Chef, Bai Kamara Jr & The Voodoo Sniffers, Band of Heysek, Blues Fighters, Africa Gospel Project, Puhovsky/Kubiak/Jakubowski, Łukasz Jemioła / Bartek Łęczycki.

The Steepwater Band, czyli Jeff Massey, Eric Saylors, Joe Bishop i Joe Winters po pięciu latach wrócili do Polski. Trasa koncertowa nie mogła ominąć białostockiej serii koncertów Blues Fama.

Fantastyczny występ jaki dał Chris Cain, czy wspólne śpiewanie z Macy Gray na długo zostaną w pamięci uczestników 40. Rawa Blues Festival 2022. Festiwal zapamiętają z pewnością Coffee Experiment – zwycięzcy konkursu Małej sceny.

Strona 1 z 66

Do góry