Wydrukuj tę stronę
sobota, 02 luty 2013 21:10

Nocna Zmiana Bluesa w International Blues Challenge w Memphis (zdjęcia, wideo)

The Blues Nighshift, czyli eksportowa wersja Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa The Blues Nighshift, czyli eksportowa wersja Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa zagrali w półfinałach International Blues Challenge 2013 w Memphis. Organizatorzy kilku amerykańskich festiwali bluesowych złożyli już zespołowi propozycje występów.

- Przylecieliśmy do Memphis w osłabionym składzie- napisał na Facebooku Sławek Wierzcholski, harmonijkarz, wokalista i lider Nocnej Zmiany Bluesa. - Nasi gitarzyści: Marek Dąbrowski i Witek Jąkalski zostali zastąpieni przez Wiesława Kryszewskiego. To nasz wieloletni współpracownik i znakomity gitarzysta, ale jednak co dwie gitary to nie jedna. W ostatniej chwili przed wylotem zapalenie wyrostka robaczkowego wyeliminowało też Janka Błędowskiego, którego skrzypce wspomagają nas od kilku lat.

Nocna Zmiana Bluesa (w wersji eksportowej - The Blues Nightshift) zakwalifikowała się do półfinałów International Blues Challenge w Memphis.

- Nie byliśmy w najlepszych nastrojach zwłaszcza, że konkurencja była potężna: 230 podmiotów wykonawczych praktycznie z całego świata – wyznaje Wierzchoski. - Dominowali Amerykanie wytypowani przez swoje rozliczne stowarzyszenia bluesowe. Każdy z zespołów ćwierćfinałowych występował dwukrotnie, przed różnymi składami jurorów. Reguły były surowe: 25 minut występu, przy czym za każde 10 sekund przekroczenia czasu jury przyznawało po punkcie karnym! Ale daliśmy radę!

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Tu zobaczysz zdjęcia z wizyty Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa w Memphis: The Blues Nightshift in Memphis

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline