Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

wtorek, 18 wrzesień 2012 21:51

Ian Siegal triumfował w British Blues Awards 2012 (wyniki)

Ian Siegal Ian Siegal

Ian Siegal to najlepszy brytyjski wokalista i najlepszy artysta akustyczny w 2012 roku. W Polsce wystąpi już 12 listopada. Najlepszą wokalistką została Chantel McGregor, która już gościła na koncertach agencji Tangerine.

Po raz trzeci w Wielkiej Brytanii przyznano British Blues Awards. Aż dwie nagrody zdobył Ian Siegal. To "British Male Vocalist" i "British Acoustic Act". Ian Siegal zagra w warszawskich Hybrydach 12 listopada, a towarzyszyć mu będą Luther and Cody Dickinson (North Mississippi Allstars).

Młodziutka Chantel McGregor została "British Female Vocalist" 2012, a King King zostali "British Blues Band" I zwyciężyli w kategorii "British Blues Album" za płytę „Take My Hand”.

Gitarzysta Matt Schofield zdobył po raz trzeci tytuł "British Blues Guitarist", co daje mu zaliczenie do British Blues Hall of Fame. Z kolei rewelacyjny Oli Brown został "British Young Artist". Brytyjczycy spośród obcokrajowców w 2012 roku najwyżej ocenili popularnego i u nas Amerykanina. Joe Bonamassa po raz trzeci otrzymał tytuł bluesowego "Overseas Artist".

Do góry