Bluesonline poleca

piątek, 13 lipiec 2012 16:42

North Mississippi Allstars i Alvin Youngblood Hart w Warszawie (zdjęcia)

North Mississippi Allstars with Alvin Youngblood Hart by Grzegorz Ciszewski North Mississippi Allstars with Alvin Youngblood Hart by Grzegorz Ciszewski

Duet North Mississippi Allstars i Alvin Youngblood Hart zagrali jedyny koncert w Polsce w Warszawie 12 lipca 2012 roku.

Urodzony w Oakland Alvin Youngblood Hart rozpoczął warszawski koncert  od zaprezentowania w 40-minutowym secie bluesa Delty Mississippi tworząc klimat amerykańskich juke jointów, a przy okazji prezentując spuściznę amerykańskiej muzyki, jaką po sobie zostawili tacy muzycy jak Charlie Patton, Skip James, Ledbelly i Bukka White. Alvin to jeden z niewielu współczesnych muzyków potwierdzających że również w XXI wieku grając archaicznego bluesa można być autentycznym a przy tym robić to z wielką pasją i sercem.

ayh txt

Tu zobaczysz zdjęcia: Alvin Youngblood Hart in Warsaw 2012

Po krótkiej przerwie na scenę weszli bracia Dickinson pod szyldem swojego głównego projektu muzycznego North Mississippi Allstars. Ten duet to doskonałe połączenie muzyczne czerni i bieli, ale trudno aby było inaczej - wszak to synowie jednego z największych muzyków i producentów muzyki południa stanów zjednoczonych nieżyjącego już Jima Dickinsona.

Luther i Cody to muzycy nawiązujący do twórczości muzyków północnego Mississippi takich jak L.R. Burnside i Junior Kimbrough, ale również jeden z najlepszych zespołów w dużej części tworzących muzykę improwizowaną przed publicznością na scenie w formie jakiej robili to w latach 60. The Jimi Hendrix Experience i The Cream.

nma srodek

 

Po kilku utworach dołączył do braci Dickinson rozpoczynający koncert Alvin Youngblood Hart tworząc fantastyczny jam band brawurowo wykonując standardy takie jak „Goin’ Down South” oraz tytułowy utwór ze swojej debiutanckiej płyty „Big Mama’s Door”.

Publiczność z wielką owacją przyjęła fantastyczne wykonanie „In My Time of Dying” z repertuaru Led Zeppelin.

Prawie dwugodzinny koncert North Mississippi Allstars z towarzyszącym im na gitarze basowej Alvinem Youngblood Hartem zakończyło „Snake Drive”.

Tu zobaczysz zdjęcia: North Mississippi Allstars in Warsaw 2012

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry