Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

sobota, 30 czerwiec 2012 05:36

VIII Siemiatycze Blues Festival organizuje konkurs zespołów (program)

Sławek Wierzcholski to jeden z najsławniejszych polskich harmonijkarzy i propagatorów bluesa Sławek Wierzcholski to jeden z najsławniejszych polskich harmonijkarzy i propagatorów bluesa

VIII Siemiatycze Blues Festival zaprasza na konkurs "O Złoty Kafel". Zgłoszenia do koncertu zaplanowanego na 15 sierpnia przyjmowane są do 15 lipca. Jako gwiazdy zagrają Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa i Leszek Cichoński.

VIII Siemiatycze Blues Festival odbędzie się 15 sierpnia 2012 roku w amfiteatrze miejskim nad zalewem w Siemiatyczach. Jako gwiazdy zagrają Leszek Cichoński i Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa. Wcześniej odbędzie się konkurs "O Złoty Kafel".
W części konkursowej VIII Siemiatycze Blues Festiwal 2012 mogą wziąć udział
zespoły, które:
1. Mają w swoim repertuarze muzykę rockowo - bluesową.
2. Prześlą wypełnioną kartę zgłoszenia oraz materiał demo na nośniku CD do
dnia 15 lipca 2012 r. na adres organizatora.
3. Przygotują 30 minutowy repertuar. W tym minimum jeden utwór bluesowy.
Siemiatycze Blues Festiwal to jedna z większych imprez o zasięgu regionalnym organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. Głównym celem, przyświecającym przedsięwzięciu jest wspieranie amatorskiego ruchu muzycznego, promowanie młodych wykonawców i umożliwianie wymiany doświadczeń artystycznych między debiutantami a uznanymi zespołami bluesowymi i rockowymi. Każdego roku w sierpniu miłośnicy bluesa mają możliwość podziwiać amatorskie grupy bluesowe i blues-rockowe, biorące udział w konkursie "O Złoty Kafel", który odbywa się w ramach festiwalu. Po zmaganiach konkursowych na scenie pojawia się gwiazda wieczoru. W ciągu kilkuletniej historii imprezy, jako gwiazdy na Siemiatycze Blues Festiwal wystąpiły m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, Dżem, Cree oraz TSA.
Organizator:
Siemiatycki Ośrodek Kultury
ul. Legionów Piłsudskiego 1
17-300 Siemiatycze

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry