Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

czwartek, 21 czerwiec 2012 20:00

Harmonica Bridge 2012. Najlepszy festiwal okrojony (program)

Sławek Wierzcholski - szef artystyczny festiwalu i grający również hip na harmonijce Marcus Coll, oczywiście w koszulce bluesonline.pl Sławek Wierzcholski - szef artystyczny festiwalu i grający również hip na harmonijce Marcus Coll, oczywiście w koszulce bluesonline.pl

Harmonic Bridge 2011 został wybrany przez Internautów bluesonline.pl festiwalem roku. W 2012 jego program został mocno okrojony. Ale zaplanowano świetne warsztaty i konkurs dla harmonijkarzy.

W tym roku festiwal Harmonica Bridge 2012 odbędzie się wyłacznie w Toruniu. Koncerty festiwalowe  24, 25 i 26 sierpnia 2012 organizowane będą w różnych punktach Starego Miasta w Toruniu.

Jeszcze w ubiegłym roku harmonijkowy most budowały dwa rywalizujące ze sobą miasta kujawsko-pomorskiego, a nasi Internauci chwalili poziom imprezy i świetną atmosferę: Harmonica Bridge to najlepszy festiwal bluesowy w 2011 roku (zdjęcia)

Na szczęście w 2012 również przyjadą wirtuozi harmonijki wypowiadający się w różnych konwencjach muzycznych. Goście z Litwy, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Węgier, Meksyku udowodnią, że na harmonijce można grać muzykę klasyczną , folk, hip-hop, bluegrass, ragtime i oczywiście bluesa. Nie zabraknie też wykonawców krajowych:  z okazji 30-lecia swej działalności wystąpi Nocna Zmiana Bluesa z towarzyszeniem jazzowego big-bandu p/k Bogdana Ciesielskiego. Pewnym poszerzeniem formuły festiwalu będzie występ wirtuozów z Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego.
Po raz pierwszy w Toruniu zostanie zorganizowany też konkurs młodych – choć niekoniecznie – harmonijkarzy.
Wielką atrakcją – zwłaszcza dla grających na harmonijce – będą warsztaty instrumentalne prowadzone przez jednego z najwybitniejszych wirtuozów tego instrumentu – Steve Bakera.

25 sierpnia br., tj. w sobotę, w godz. 14 – 17 w ramach festiwalu Harmonica Bridge odbędą się warsztaty harmonijkowe i gitarowe. Poprowadzą je znakomici goście z Wielkiej Brytanii: Steve Baker i Dick Bird, którzy dzień wcześniej wystąpią na dziedzińcu Toruńskiego Ratusza Staromiejskiego.

Warsztaty będą prowadzone dla średnio – i bardzo zaawansowanych instrumentalistów.

Steve Baker to wirtuoz harmonijki, zaliczany do ścisłej światowej czołówki a przy tym pedagog, mający w dorobku kilka znakomitych podręczników gry na harmonijce, w tym niezrównany „The Harp Handbook”. Prowadzi warsztaty i kliniki harmonijkowe w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Dick Bird, grający biegle na różnych odmianach gitar, jest szczególnie biegłym mistrzem techniki fingerpicking i gry w otwartych strojach na gitarze akustycznej i dobro. Od kilkudziesięciu lat współpracuje ze Steve Bakerem, z którym zakładał legendarną formację „Have Mercy”.

Koszt udziału w warsztatach to zaledwie 10,- zł. Zapisy bezpośrednio przed zajęciami, ale radzimy już dziś wysłać zgłoszenie chęci udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ewentualne pytania mozna kierować do szefa artystycznego Harmonica Bridge S. Wierzcholskiego, pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonica Bridge 2012 - program

 

24 sierpnia - piątek

Pomnik Kopernika     13:00     Bogdan Topolski & Virgis Jutas     Litwa

Pomnik Kopernika     14:30     Mississippi Blues Polska


Dziedziniec Ratusza     19:00    Barcelona Bluesgrass Band feat. Joan Pau Cumellas Hiszpania

Dziedziniec Ratusza         Steve Baker & Dick Bird     Wielka Brytania


25 sierpnia - sobota


Dom Muz                11:00     Konkurs

Dom Muz                14:00     Warsztaty** - Steve Baker & Dick Bird

Pomnik Kopernika     13:00     Los Mighty Calacas     Meksyk

Pomnik Kopernika     14:30     Jacek Szuła     Polska

Dziedziniec Ratusza     19:00     Mississippi Big Beat feat. Andor Olah     Węgry

Dziedziniec Ratusza     Nocna Zmiana Bluesa + Big Band Bogdana Ciesielskiego    Polska


26 sierpnia - niedziela

Dwór Artusa     12:00     Warszawski Kwintet Akordeonowy     Polska

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry