piątek, 11 maj 2012 06:40

Manzarek-Rogers Band in Warsaw, Stodoła (zdjęcia)

Manzarek-Rogers Band in Warsaw by Grzegorz Ciszewski Manzarek-Rogers Band in Warsaw by Grzegorz Ciszewski

Ray Manzarek, legendarny współtwórca grupy The Doors (na zdjęciu) i Roy Rogers , kalifornijski gitarzysta bluesowy, słynący z grania techniką slide i producent płyt Johna Lee Hookera zagrali koncert w Warszawie w klubie Stodoła.

Ray Manzarek Roy Rogers Band zagrał konceert w Warszawie w klubie Stodoła. Zespół rozpoczął od „Hurricane” utworu otwierającego ostatnią płytę tego duetu „Translucent Blues”. Koncert wypełniły w główniej mierze utwory właśnie z tego albumu duetu gdzie wokalnie wymiennie funkcje wokalistów pełnią Manzarek i Rogers, można było również usłyszeć „Crystal Chip” z pierwszej płyty „Ballads Before the Rain” tego duetu.

Ray Manzarek między utworami dużo i chętnie opowiadał o polskich korzeniach, przywoływane były również nazwiska poetów którzy odpowiedzialni są za warstwę tekstową ostatniej płyty (Jim Carroll, Michael McClure i Warren Zevon) oczywiście nie mogło zabraknąć odwołań do postaci Jima Morrisona.

Duetowi na scenie towarzyszył grający bardzo dynamicznie i energetycznie na instrumentach perkusyjnych Kevin Hayes znany ze współpracy z Robertem Crayem. Funkcję basisty nie musiał pełnić jak w zespole The Doors Ray Manzarek ponieważ miał za swoimi plecami Steve Evansa.

Muzyka Manzarek Rogers Band to muzyczny tygiel rocka, bluesa, funky elementów jazzu oraz, głównie za sprawą Manzarka, psychodeliczności lat 60. i 70. Na bis została wykonana ku uciesze licznie zgromadzonych fanów twórczości zespołu The Doors kompozycja „Riders on the storm” która zakończyła występ duetu.

Rolę konferansjera podczas czwartkowego koncertu w Warszawie pełnił dobrze znany wszystkim fanom bluesa w naszym kraju redaktor radiowej Trójki Jan Chojnacki. Główna gwiazda wieczoru była supportowana przez poznańskie trio Boogie Boys. Bracia Szopińscy oraz Michał Cholewiński zaprezentowali 45 minutowy koncert w rytmie boogie woogie, można było również posłuchać grającego w zespole na perkusji Szymona Szopińskiego w roli harmonijkarza.

Warszawska publiczność przyjęła owacyjnie set zagrany przez dwóch pianistów i perkusistę.

 

Trasę koncertową Manzarek-Rogers Band przygotowała Agencja Koncertowa Tangerine.

 

Zdjęcia z koncertu w w Stodole zrobił Grzegorz Ciszewski: Manzarek-Rogers Band in Warsaw.

 

 

 

Trasę

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry