Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

czwartek, 26 kwiecień 2012 20:34

V Biała Blues Festival 2012: Moreland & Arbuckle dali czadu (zdjęcia)

Maurycy Męczekalski z Tortilli z okazji 5. edycji przekazuje dyrektorowi festiwalu pamiątkowy plaka Maurycy Męczekalski z Tortilli z okazji 5. edycji przekazuje dyrektorowi festiwalu pamiątkowy plaka

V Biała Blues Festival 2012 zakończony. Do najmocniejszych punktów festiwalu należały występy amerykańskich wykonawców: Leon Hendrix Band oraz Moreland & Arbuckle.

 Leon Hendrix Band oraz Moreland & Arbuckle wzbudzili największy entuzjazm wśród słuchaczy V Biała Blues Festival. Publiczność oszalała na ich punkcie. Muzyka jaką wykonali to konglomerat muzyki amerykańskiej, w której było słychać bluesa z Delty, soul , country, jazz, rocka. Niesamowita energia i pasja, a także zabawa muzyką sprawiły , że zaledwie trzyosobowy zespół wprawił wszystkich w zachwyt. Gdyby nie mała awaria kabla od gitary z pewnością nie zeszliby ze sceny po jednym bisie.

Leon Hendrix Band wykonał utwory głównie z repertuara Jimiego Hendrixa.Mogliśmy usłyszeć nieśmiertelne Little Wing, Foxy Lady czy Hey Joe. Dobór repertuaru nie
był przypadkowy, ponieważ cała trasa koncertowa była poświęcona pamięci Jimiego- starszego brata Leona.


Zespół towarzyszący liderowi spisał się na medal. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nowojorski gitarzysta Chaz de Paolo, który z gitarą robił cuda. A tandem polski Łukasz Gorczyca-bas i Tomek Dominik- perkusja nie pozostawili wątpliwości, że zasługują na koncertowanie w takim towarzystwie.


Były również akcenty stricte polskie, do takich należał m.in. występ toruńskiej formacji Tortilla, od lat cenionej w naszym kraju, niegdyś laureata Rawy Blues.

V jubileuszowej edycji towarzyszyła wystawa fotograficzna na którą złożyły się zdjęcia z poprzednich edycji festiwalu.

V Biała Blues Festival przechodzi powoli do historii. Z pewnością jeszcze długo będzie się o nim mówiło nie tylko w Białej Podlaskiej, ale i innych miastach skąd przybyli fani bluesa jak: Lublin,
Białystok. Entuzjastycznie przyjmowane koncerty oraz pełna aula ludzi, świadczą o potrzebie organizowania takich wydarzeń muzycznych.

Organizatorzy, czyli Bialskopodlasie Stowarzyszenie Jazzowe na czele z piszącym te słowa, już myślą o kolejnych edycjach i już teraz zapraszają na Podlasie.

 

Jarek Michaluk

 

Tu zobaczysz kilka zdjęć, które zrobił Jarosław Domański www.fotossc.pl podczas V Biała Blues Festival 2012.

Do góry