Wydrukuj tę stronę
niedziela, 22 kwiecień 2012 00:33

Gala Blues Top 2011: Harmonijkowy Atak rozbił bank (zdjęcia, wideo)

Harmonijkowy Atak nagrał album roku 2011 - harpcore Harmonijkowy Atak nagrał album roku 2011 - harpcore

Harmonijkowy Atak odebrał nagrodę czytelników kwartalnika Twój Blues za najlepszą płytę roku 2011, czyli album Harpcore. Bluesfani docenili też jego instrumentalistów. To Łukasz Wiśnia Wiśniewski i Piotr Grząślewicz.

Pełny Teatr Rozrywki w Chorzowie oklaskiwał rewelacyjny występ, jaki dał Harmonijkowy Atak.

 

Zespół podbił czytelników kwartalnika Twój Blues wydanym na Jesień z Bluesem albumem Harpcore.

Nagrody indywidualne odebrali także gitarzysta zespołu Piotr Grząślewicz i wokalista, ale jako harmonijkarz – Łukasz Wiśnia Wiśniewski.

ha bluestracje

 Odkryciem roku zostało Kajetan Acoustic Trio. Zespół tym razem w duecie próbował swoich sił w Memphis, ale przede wszystkim szczyci się rewelacyjnym krążkiem „Bourbon And The Blues”. Grupa jest w wyśmienitej formie i zdecydowanie w Chorzowie grała za krótko.

kajetan bluestracje

 Wśród instrumentalistów znów doceniony został pianista Boogie Boys Bartek Szopiński, a jego zespół został zespołem roku.

boogiboysbluestracje2012

Brat pianisty i członek Boogie Boys – Szymon Szopiński został wybrany najlepszym perkusistą roku.

szymonszopinskibluestracje

Wydarzeniem roku był poświęcony wytwórni Alligator Records Rawa Blues Festival, który od założył i prowadzi Irek Dudek. Już wiadomo, że w tym roku największą gwiazdą będzie Robert Cray Band.

irekdudek2012

 Nagrody odebrali także dziennikarze i fotograficy. Aigars Lapsa został uhonorowany za pełne emocji zdjęcie Joe Bonamassy.

aigarslapsa

 Danuta Matysik została doceniona za wywiad z niemieckim promotorem bluesa – Frtizem Rau, który wymyślił American Folk Blues Festival.

danutamatysik

 Piotr Baron, dziennikarz radiowej Trójki i absolwent chorzowskiego liceum został bluesową osobowością roku.

piotrbaron

Nie zabrakło także obietnicy podwyżki, która padła z ust prezydenta Chorzowa wobec Tomasza Ignalskiego – dyrektora XV międzynarodowego festiwalu Bluestracje 2012.

tomasz ignalski

 

Zobacz: zdjęcia z Gali Blues Top 2011

 


Najnowsze od Bluesonline