Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

czwartek, 05 kwiecień 2012 00:43

Manzarek - Rogers Band: Warszawa, Ostrołęka, Poznań. Translucent Blues na żywo (wideo)

Roy Rogers (z lewej) i Ray Manzarek na scenie Roy Rogers (z lewej) i Ray Manzarek na scenie

Ray Manzarek zagra z Royem Rogersem w Polsce trzy koncerty promujące nie tylko krążek "Translucent Blues". Współzałożyciel The Doors przyznaje się do swoich polskich korzeni. - Moich dwóch dziadków pochodziło z Polski - jeden mieszkał w Warszawie, a drugi w Białymstoku - wpomina Ray Manzarek.

Ray Manzarek z okazjii 68. urodzin Jima Morrisona opowiadał w grudniu 2011 roku o swoich polskich korzeniach.

- Moich dwóch dziadków pochodziło z Polski - jeden mieszkał w Warszawie, a drugi w Białymstoku. Dwaj bracia Manzarkowie na przełomie wieków uciekli z Polski. Jeden wyjechał do Chicago, a drugi do Brazylii. Mam krewnych w Kurytybie - mówił Ray Manzarek na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
- Są Manzarkowie w Brazylii i gdzieś w Polsce, nie mam pojęcia gdzie - ale powinni mieć tu nazwisko Manczarek.  

Współzałożyciel legendarnych, nieśmiertelnych The Doors ciągle jest w znakomitej formie. Na moment ze starymi przyjaciółmi z The Doors
oraz wokalistą The Cult – Ianem Astburym powołali do życia The Doors of the 21st Century. Manzarek co jakiś czas koncertuje także z Robbym Kriegerem - gitarzystą The Doors i autorem choćby "Light My Fire".

Nie mniej ciekawą postacią, z którą Ray Manzarek pojawi się na scenach w Warszawie, Ostrołęce i Poznaniu jest Roy Rogers. 62-letni dziś gitarzysta, jak wielu odkryl dla siebie bluesa za sprawą nagrań Roberta Johnsona i wtedy też zakochał się w technice slide. razem z harmonijkarzem Davidem Burginem wystąpił na ścieżce dźwiękowej do genialnego filmu z Jackiem Nicholsonem według powieści Kena Keseya - "Lot nad kukułczym gniazdem". W 1980 roku założył The Delta Rhythm Kings, ale dopiero kiedy do swojego zespołu zaprosił go John Lee Hooker - mógł rozwinąć skrzydła. A stary John komplementował go, twierdząc że to jeden z najlepszych muzyków bluesowych posługujących się techniką slide jakich kiedykolwiek słyszał.

Roy Rogers produkował cztery płyty Johna Lee Hookera, z których dwie zdobyły statuetki Grammy. Po raz kolejny rzucił na kolana słuchaczy nagrywając następny legendarny soundtrack. Rzadko pokazywany w polskiej telewizji czarny kryminał "Życie na gorąco" Dennisa Hoppera, czyli "The Hot Spot" zawierał muzykę zagraną przez Johna Lee Hookera i Taj Mahala z samym Milesem Davisem. Genialną.


Od pewnego czasu muzykuje z Rayem Manzarkiem, a obydwaj panowie wydali bardzo doorsowską w klimacie płytę "Translucent Blues" w maju 2011 roku.

 


 

Manzarek - Rogers Band - trasa koncertowa w Polsce

10 maja 2012
Warszawa - Stodoła
otwarcie 18:00 - początek 19:00
support: Boogie Boys

11 maja 2012
Ostrołęka - Kino Jantar
otwarcie 18:00 - początek 19:00
support: Werbińska & Pawlina

12 maja 2012
Poznań - Eskulap
otwarcie 18:00 - początek 19:00
support: Werbińska & Pawlina

Bilety można kupować przez strony eventim.pl bądź kupbilet.pl.

Agencja Tangerine - producent koncertów zachęca do korzystania z newslettera a dla fanów przygotowała także pulę biletów kolekcjonerskich.

newsletter2

Dostępne są one na stronie agencji w zakładce: Bilety kolekcjonerskie - sklep Tangerine.

Do góry