Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

środa, 04 kwiecień 2012 23:12

V Międzynarodowy Biała Blues Festival (program)

Leon Hendrix zagra na Biała Blues Festival Leon Hendrix zagra na Biała Blues Festival

Leon Hendrix Band i Moreland & Arbuckle to największe gwiazdy piątej edycji Biała Blues Festival. Biała Podlaska 22 kwietnia zamieni się w stolicę bluesa na Podlasiu.

Biała Blues Festival mimo krótkiej historii, stał się festiwalem znanym nie tylko w regionie, ale i w Polsce - przypomina Jarosław Michaluk, dyrektor festiwalu. - A to za sprawą m.in. wykonawców jacy na nim występują. Na Biała Blues Festival grali już m.in. : Mike Russell Band/USA/, Wanda Johnson/USA/, Lester Kidson/Canada/, Patsy Gamble/UK/, Keith Dunn/USA/, Krissy Matthews/UK/ Charlie Slavik & St.Johnny Band/CZ/, Martyna Jakubowicz, Jorgos Skolias, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa i inni.

V Międzynarodowy Biała Blues Festival - program

Leon Hendrix Band to polsko-amerykański skład, który będzie koncertował w naszym kraju przede wszystkim po to, by upamiętniać niepowtarzalny wkład w historię muzyki Jimi Hendrixa. 64 letni Leon jest młodszym bratem legendarnego, zmarłego w 1970 r. Jimiego. Artysta tworzy własne utwory, a także wykonuje kompozycje brata, dbając o trwałość jego dziedzictwa. The Leon Hendrix Band wydał w 2006r. album Keeper of the Flame.W Białej Podlaskiej zespół zagra w składzie: Leon Hendrix-śpiew, gitara, Chaz Depaolo-gitara, śpiew -USA, Łukasz Gorczyca-git.basowa, Tomek Dominik- perkusja.

Znakomitym przyjęciem cieszył się już w Polsce zespół Moreland & Arbuckle. To duet wspierany przez perkusistę Kendalla Newby’ego. Muzyka, którą grają łączy w sobie bluesa z Delty, folk, rock, country, soul i... wiele innych gatunków. W ubiegłym roku owacyjnie przyjmowani promowali swoją przygotowywaną do wydania płytę Just a Dream.

Festiwal otworzy Kryzys Blues z Białej Podlaskiej, a po nich zagra Tortilla, już z nową wokalistką. Jest nią Marta Listwoń.

Ponadto festiwalowi będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna z poprzednich edycji Biała Blues Festival.

Organizator: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Andrzej Czapski Sponsor Główny: RAPID
Festiwal zrealizowano ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz sponsorów

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży.
Klub „Verona cafe” ul. Janowska 4/8 tel.83/344-20-20,
Hotel „Capitol” ul. Reymonta 3 tel.83/344-23-58,
Sklep Muzyczny „Music Audio”ul.Janowska 11 tel.83/342-57-47

Do góry