Bluesonline poleca

czwartek, 29 marzec 2012 08:09

23rd BluesBaltica /Bluesfest in Eutin 2012 (program)

W tym roku 23. festiwal BluesBaltica w niemieckim Eutin potrwa od 17 do 20 maja 2012 roku. Wśród gwiazd bedą nawet Soulmate (na zdjęciu) z Indii, a hasłem festiwalu w Eutin jest "Blues ze wszystkich kontynentów".

Najważniejsze koncerty w Eutin organizowane są jak zawsze na rynku miasteczka i są za darmo. I jak zapewniają sami organizatorzy - po raz pierwszy w historii bluesa wykonawcy ze wszystkich kontynentów zagrają bluesa na tym samym festiwalu.

Przyjadą muzycy z Azji, Ameryki Południowej i Północnej, z Afryki, Oceanii i oczywiście z Europy, w tym sławny harmonijkarz i członek formacji harmonijkowy Atak Michał Cielak Kielak z Polski.

Najdłuższą drogę przebędzie Sweet Sweet Felicia & The Honeytones z Australii. Nocami artyści koncertować będą w sali niedalego zamku. Nie zabraknie też wystawy fotograficznej i specjalnego wykładu Fritza Rau, jednego z najsławniejszych organizatorów koncertów bluesowych w zachodniej Europie.

23. BluesBaltica /Bluesfest in Eutin 2012 (program)

17 maja 2012, czwartek

15.00-17.00  Tim Lothar & Peter Nande (Dania) - Delta & Juke Joint Blues

tim nande duo_press

To duet złożony z jednych z najlepszych i nagradzanych duńskich muzyków. Grają tradycyjnego bluesa na wielu instrumentach.

Skład: Tim Lothar (vocal, guitar, drums, kazoo), Peter Nande (vocal, harmonica, jug, washtubbass, spoons, jawharp, percussion).

18.00-20.00 Sweet Felicia & the Honeytones (Australia) – Swingin´ Retroblues

felicia promo pic portrait

Swingująca wokalistka i basistka Sweet Felicia stoi na czele Sweet Felicia & the Honeytones, który gra muzykę w stylu lat 40. i 50. XX wieku. Stara sie w swój niepowtarzalny głos wkłądać jak najwięcej serca i emocji. W 2011 zespół wygrał the Melbourne Blues Performer i dotarł do półfinałów International Blues Challenge w Memphis w USA.

Skład: Sweet Felicia (vocals, bass), Marc Greenway (guitar, vocals), Scott Bennett (drums, vocals).

21.00-23.00 German Blues Projekt (Niemcy/Maroko) - Rockin´ Rhythm´n´Blues

german blues projectbluesnaticbaltic-2501x_pollert

Najgorętsza niemiecka nowość muzyczna roku  2012: Georg Schroeter/Marc Breitfelder i Richie Arndt & the Bluenatics, dwa spośród najlepszych i najbardziej znanych niemieckich bluesowych składów łączą siły w nowym projekcie. To bluesowe ballady, korzenny rock, R&B, blues chicagowski i mnóstwo improwizacji.

Skład: Richie Arndt (vocal, guitars), Frank Boestfleisch (drums), Jens-Ulrich Handreka (bass),Georg Schroeter (Piano, Gesang), Marc Breitfelder (Mundharmonika).

Goście specjalni: Volker " Wolfman" Kunschner (hammond), Mennana Ennaoui (vocals/Morocco).


18 maja 2012, piątek

15.00-17.00 Jan Gerfast Blues Band (Szwecja) – Bluesrock, Chicagoblues

gerfast1

Jeden z najdłużej istniejących zespołów bluesowych w Szwecji grał w Eutin w roku 2006. Jan & Co grając chicagowskiego bluesa i blues rocka dali w swojej karierze ponad 2000 koncertów.

Skład: Jan Gerfast (vocals, guitar), Magic Mama (keys/vocals), Magnus Runfors (bass), Simon Cop (drums).

18.00-20.00 Igor Prado Band (Brazylia)

igorprado_band

Brazylia ma własną i bardzo silną scenę bluesową, a jednym z najlepszych zespołów w tym kraju jest bez wątpienia Igor Prado Band. To gorąca mieszanka swingującego bluesa, blues rocka, rocka, funku czy soulu z R&B.

Skład: Igor Prado (vocals, guitar), Rodrigo Mantovani (bass), Yuri Prado (drums), Thomas Feldmann (sax/harp).

21.00-23.00 Shawn Pittman & The Bluestars (USA/Niemcy) - Rockin´ electric Blues from Texas

shawnpittman

Przed kilkoma miesiącami zespół zagotował krew słuchaczom Blues Festival Lucerne swoim gorącym i energetycznym muzykowaniem. Świetni instrumentaliści z doskonałym wokalistą gwarantują, że nikt nie będzie mógł ustać w miejscu.

Skład: Shawn Pittman (vocals, guitar), Christian Bleiming (piano), Erkan Özdemir (bass), Boyd Small (drums).

 

19 maja 2012, sobota

13.00-14.15 Biber Herrmann (Niemcy)

Wokalista i kompozytor Biber Herrmann wkonuje mieszankę folku z bluesem i muzyką znaną jako Americana.

Skład: Biber Herrmann (vocals, guitar).


15.00-17.00 Michael van Merwyk & Bluesoul (Niemcy) –Funky Chicago, Westcoast

Zespół wygrał German Blues Challenge w 2011 roku. Grupa gra własną miksturę funku z bluesem chicagowskim, West Coast a nawet muzyką rodem z Nowego Orleanu. Publicznośc ceni ich za dobry kontakt i poczucie humoru.

Skład: Jochen Bens (guitars), Olli Gee (bass), Bernhardt Weichinger (drums), Michael van Merwyk (vocal, guitars, lapsteel).


18.00-20.00 Soulmate (Indie) – Modern rockin´ & swingin´ Blues

soulmate1 namen mail vom16-01

Soulmate grają w Azji nowoczesną i pełną swingu wersję bluesa. Są takdobrzy, że grywali już we Francji a w Stanach Zjednoczonych otwierali koncerty samego Buddy Guya i Shemekii Copeland.  

Skład: Tipriti “Tips” Kharbangar (vocal, guitar), Rudy Wallang (vocal, guitar), Raveen Panday (keyboard), Leon Wallang (Bass), Sam Shullai (drums).

21.00-23.00 Colin Linden Band (Kanada) – Rockin´ Crossover-Blues

colin-very-big-bw-with-guitar-disc

Colin Linden, wokalista i kompozytor, który ma na swoim koncie statuetkę Grammy i jego zespół zagrają wszystkie odmiany bluesa od akustycznego grania z Delty po blues rocka. To będzie podróż po historii i odmainach bluesa.

Skład: Colin Linden (guitars & vocals), John Dymond (bass), Gary Craig (drums).


20 maja 2012, sobota

13.00-14.15 Coolish & Cielak (Polska) - 100% Cotton Blues

Niemcy piszą o Polsce, że mamy scenę bluesową bardzo wysokiej klasy. A Michał Cielak Kielak wraz z gitarzystą/wokalistą przedstawią materiał z płyty "100 % Blues".

Skład: Michał “Cielak” Kielak (harp), Adam Coolish (guitar, vocals).

15.00-16.15 Roland Tchakounte Duo (Kamerun) –Afro Blues

Roland Tchakounte jest synonimem łaczenia bluesa z dźwiękami z ojczystej Afryki . Bez względu na skład w jakim występuje, umie podbić publiczność.

Skład: Roland Tchakounte (vocals, acoustic guitar), Mick Ravassat (electric guitar) .

17.00-18.30 Frank Morey and His Band (USA) – Modern rockin´ Roots

frank morey fot. linda vartoogian

Przesterowana gitara, kontrabas traktowany technika slap, głos koajrzący się z Tomem Waitsem - Ten zespoł umie grac i umie zabawić każdą publiczność.

Skład: Frank Morey (vocals, guitar), Scott Pittman (traps), Matt Murphy (bass).

19.15-21.00 Cee Cee James (USA) – Roots Rock & Blues

ceeceejames-flippedcropped_bw

Cee Cee James stoi na czele zespołu z Oregonu. Wszysycy łączą rózne style bluesa z rockiem i innymi gatunkami.

Skład: Cee Cee James (vocals), Rob "SlideBoy" Andrews (slide/rhythm Guitar), John Bradley (lead guitar), Slim Lewis (bass), Chris Leighton (drums).

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry