Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

czwartek, 22 marzec 2012 22:21

Greene/Price/Wiśniewski w kawiarni Fama (wideo)

David Price, Mike Greene i Łukasz Wiśnia Wiśniewski w Warszawie w obiektywie Roberta Pierczyka David Price, Mike Greene i Łukasz Wiśnia Wiśniewski w Warszawie w obiektywie Roberta Pierczyka

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach Blues Fama. 11 maja o godz. 19 w kawiarni Fama przy ul. Legionowej 5 w Białymstoku wystąpi trio Greene/Price/Wiśniewski


Mike Greene urodził się i dorastał w Brooklynie, słuchając bluesa, gospel oraz R'n'B lat '50 i '60. Jego pierwszym muzycznym wspomnieniem z dzieciństwa jest St. Louis Blues grany na starym rodzinnym fortepianie przez jego mamę. Od tamtej chwili Mike zgłębiał tajniki gitary grając w wielu amerykańskich zespołach aż do roku 1970, kiedy to wyemigrował z USA ze względu na wojnę w Wietnamie.

Mike Greene występuje zarówno jako lider zespołu, jak i muzyk solowy. Jest multiinstrumentalistą, poza gitarą grającym też na banjo, mandolinie i akordeonie. Jego wrodzona znajomość muzyki amerykańskiej – folku, bluesa, country, rocka – w połączeniu z talentem songwriterskim, wieloletnim doświadczeniem scenicznym i mocnym, ciepłym głosem sprawia, że Mike kochany jest przez każdą publiczność.

Stawiająca uczucia ponad techniką, odrzucająca utarte schematy i konwencje muzyka Mike zawiera w sobie wszelkie odcienie i oblicza bluesa. Jego naturalna charyzma i silnie emocjonalny stosunek do muzyki sprawiają, że każdy koncert ma w sobie element magii.

Mike Greene wystąpił ze swoim zespołem Bulldog Gravy na Jesieni z Bluesem w 2005r.


David Price – amerykański basista (Big Sur w Kalifornii), obecnie mieszka w Polsce. Grał w wielu znanych formacjach bluesowych m.in. z John „Broadway” Tucker Band, a także laureatem nagrody Grammy - afrykańskim perkusistą Babatunde Olatunji. Grał z takimi gwiazdami jak Johnny Rivers, Joan Baez oraz znakomitymi polskimi muzykami jak Leszek Cichoński i Wojtek Karolak. Jest również aktorem - gra w polskich serialach i filmach m.in. w nagrodzonym na festiwalu Filmowym w Wenecji „Essential Killing” J. Skolimowskiego.

Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski
Harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w Polsce, jak również charyzmatyczny wokalista. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Hard Times, Blue Machine oraz członek harmonijkowej super-grupy Harmonijkowy Atak.
W corocznej ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł – w dniu imprezy

Do góry