Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

poniedziałek, 12 marzec 2012 11:08

Bugs Henderson nie żyje. Gitarzysta pokonany przez raka (wideo)

Bugs Henderson Bugs Henderson

Bugs Henderson zmarł 9 marca mając 69 lat. Gitarzysta grał z takimi sławami jak B.B. King, Freddie King, Eric Clapton, czy nawet z nieco innego świata muzycznego - z Tedem Nugentem.

Bugs Henderson urodził się w Kalifornii, ale dorastał w miejscowości Tyler, w Teksasie. Już jako sześciolatek zainteresował się gitarą. Na początku lat 60. zaczął pracę w sklepie muzycznym. Już jako 16-latek miał pierwszy zespół - The Sensors, później doąłczył do Mouse and the Traps i w 1966 roku trafił na liste przebojów z nagraniem "Public Execution".

W latach 70. Bugs Henderson wypracował własny styl, oparty na bluesie. - Żadna inna muzyka nie była warta uwagi - wspominał na swojej stronie internetowej. I właśnie w tej dekadzie otwierał już koncerty takich gwiazd, jak: Allman Brothers, B.B King czy Leon Russell.

Przez czterdzieści lat Bugs Henderson wydał 14 albumów. W swoich nagraniach łączył bluesa z jazzem, funkiem, swingiem i wieloma innymi gatunkami. W swojej karierze zagrał z takimi gwiazdami jak: B.B. King, Freddie King, Eric Clapton, Ted Nugent, Roy Buchanan i James Burton.

Do góry