Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

piątek, 09 marzec 2012 07:11

Big Walter "The Thunderbird" Price nie żyje. Miał 97 lat

Big Walter "The Thunderbird" Price podczas koncertu z okazji 95. urodzin Big Walter "The Thunderbird" Price podczas koncertu z okazji 95. urodzin

Big Walter "The Thunderbird" Price nie żyje. Nestor bluesa z Houston zmarł w wieku 97 lat. Do ostatniej chwili z sukcesami pojawiał się na scenie.

Big Walter "The Thunderbird" Price rozpoczął swoją karierę w 1955 roku w zespole Big Walter and the Thunderbirds. Price nagrywał w estetyce rhythm and bluesa, ale nie stronił też od lżejszego repertuaru. Najbardziej znane piosenki to "Shirley Jean" i "Oh Ramona".

 

Price w latach 60. XX wieku zmieniał wytwórnie, ale często czuł się przez nie oszukiwany. W pewnym okresie swego życia był właścicielem sklepu z płytami, pracował w klubie ze strip teksem, miał własny program w radiu, a nawet firmę muzyczną Dinosaur. Ale najważniejsze, że nigdy nie przestał pojawiać się na scenie.

 

W 2004 roku ukazał się krążek z 46 piosenkami muzyka. Po raz ostatni jego nagranie ukazało się na wydanej w 2006 roku kompilacji „Teras Southside Kings”.

 

Big Walter "The Thunderbird" Price nigdy nie miał oszałamiającego przeboju, ale jego twórczość znały gwiazdy rock and rolla i rhythm and bluesa z lat 60. i 70. I właśnie w latach 70. The J. Geils Band nagrał własną wersję kompozycji Big Waltera - "Pack Fair and Square"

Do góry