Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

piątek, 02 marzec 2012 00:50

Joe Bonamassa in Warsaw 2012 (zdjęcia)

Joe Bonamassa at Sala Kongresowa, Warsaw by Grzegorz Ciszewski Joe Bonamassa at Sala Kongresowa, Warsaw by Grzegorz Ciszewski

Joe Bonamassa 1 marca 2012 roku zagrał jedyny koncert w Polsce. Sala Kongresowa była pełna, a Joe przygotował show na wiele rodzajów gitar.

Joe Bonamassa wcześniej odwiedził studio radiowej Trójki. W audycji Piotra Barona przyznał się, że już przygotował trzeci album Black Country Communion.

- Jeśli chodzi o Black Country Communion wydamy trzeci album w czerwcu. Nagrałem też płytę z Beth Hart w zeszłym roku, oraz własny solowy album. Te trzy odmienne projekty w pewien sposób definiują mnie jako muzyka - mówłi artysta. Black Country Communion tworzą: Glenn Hughes, Jason Bonham, Derek Sherinian i Kevin Shirley. Brzmienie zespołu, jak podkreśla Joe, składa się z pracy wszystkich i gdyby kogoś zabrakło, to nie byłaby już ta sama grupa.

- "Dust Bowl" była to trudna płyta, ale kiedy jej słucham piosenki brzmią w sposób zrelaksowany. To mój najlepiej przyjęty album, a ja byłem najbardziej nerwowy, kiedy go nagrywałem. Ale jak widać nie powinien słuchać swoich instynktów, powinien się od tego odciąć - opowiadał o swojej ostatniej płycie, która zyskała spore uznanie polskich fanów.

Zobacz zdjęcia z koncertu, jakie zrobił Grzegorz Ciszewski: Joe Bonamassa w Sali Kongresowej

Koncert także fotografował redakto naczelny kwartalnika Twój Blues Andrzej Matysik: Joe Bonamassa - koncert dla Delta Art

Do Warszawy przyjechał również bydgoski fotograf Marek Hofman: Joe Bonamassa w Warszawie

na podst. www.polskieradio.pl/trojka

Do góry