Bluesonline poleca

poniedziałek, 09 styczeń 2012 11:04

Czechy za darmo. Najpierw Blues Aperitiv a potem Blues Alive

Around The Blues podczas Blues Alive by Vojtěch Turek Around The Blues podczas Blues Alive by Vojtěch Turek

Grając bluesa można za darmo odwiedzić Czechy. Wystarczy wysłać zgłoszenie na Blues Aperitiv. To konkurs dla europejskich zespołów, z których najlepsze wezmą udział w festiwalu Blues Alive w listopadzie. Organizatorzy zakwalifikowanym zespołom zwracają koszty podróży i fundują noclegi. W ubiegłym roku na gali wystąpili m. in. Around The Blues (na zdjęciu)

16 czerwca w Šumperku, mieście największego festiwalu bluesowego w Czechach, odbędzie się kolejny Blues Aperitiv czyli konkurs dla europejskich zespołów, z których najlepsze wezmą udział w festiwalu Blues Alive w listopadzie (15-18.11.2012).

Zainteresowane udziałem w konkursie zespoły mogą swoje zgłoszenia przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nie później niż do 10 kwietnia 2012 roku. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę zespołu, nazwiska członków zespołu z podaniem instrumentów, rider techniczny, adres strony internetowej, kilka aktualnych fotografii dobrej jakości, dwa adresy mailowe i dwa numery telefonów kontaktowych.

 

Należy też przysłać próbki swojej muzyki. Może to być nie tylko klasyczne CD wysłane pocztą na adres Domu Kultury (Dům Kultury , ul. Fialova 3, 787 01 Šumperk, Czeska Republika, z dopiskiem "Blues Aperitif"), ale też pliki MP3 (nie więcej jak trzy) wysłane na adres mailowy organizatora, albo też link do strony gdzie można zapoznać się z nagraniami zgłaszającego się wykonawcy. Po raz pierwszy też w tym roku do Blues Aperitif mogą zgłaszać się wykonawcy, którzy brali w nim udział w latach poprzednich.

Konkurs odbędzie się w parku na dziedzińcu Domu Kultury (Pavlinin Dvor) lub, w razie niepogody, w jego dużej sali (w tej samej, gdzie odbywa się Blues Alive).

 W Blues Aperitiv udział weźmie 7 wykonawców wyłonionych spośród nadesłanych zgłoszeń. Występy na Blues Aperitiv oceniać będzie międzynarodowe jury. Uczestnikom Blues Aperitiv zapewnia się nagłośnienie, zestaw perkusyjny oraz wzmacniacz basowy. Pozostały sprzęt należy przywieźć ze sobą. Każdy otrzyma do dyspozycji 35 minut, liczone od wejścia do zejścia ze sceny. Kolejność wykonawców zostanie wylosowana. Uczestnikom gwarantuje się noclegi oraz zwrot kosztów podróży. W biurze festiwalu można też zarezerwować nocleg dla swych przyjaciół i fanów. Międzynarodowe jury wybierze trzy zespoły z których dwa otwierać będą galowe koncerty Blues Alive (15-17 listopada) a trzeci zagra w Chorzowie w dniu 18 listopada w polskiej części festiwalu. Wyboru swojego faworyta na Blues Alive dokona też publiczność.

Zachęcamy polskie zespoły do wysyłania swoich zgłoszeń.

W trójce zeszłorocznych laureatów znalazły się dwa polskie zespoły: Juicy Band i Boogie Chilli.

 

Żródło: twojblues.com

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry