poniedziałek, 02 styczeń 2012 21:42

Polski blues 2011. Album roku. Ankieta portalu bluesonline.pl

Ankieta Polski blues. Album roku 2011 Ankieta Polski blues. Album roku 2011

Polski blues 2011 to ponad 20 nowych płyt nagranych w estetyce bluesa, bądź przez polskich muzyków bluesowych - także mieszkających za granicą. Po raz trzeci bluesonline.pl zaprasza do głosowania pod hasłem album roku. Wyniki opublikujemy pod koniec stycznia 2012 roku.

W 2011 roku miały miejsce spektakularne debiuty. Bardzo ciekawie zabrzmiał krążek duetu Przytuła & Kruk i była to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych płyt przez bywalców koncertów i festiwali. Wreszcie debiutu doczekała się grupa Around The Blues nagrana jeszcze przez Asię Mrozek. Kilka miesięcy później swój talent wokalny objawiła debiutująca na płycie Johnny Coyote Ewa Pitura. Wspaniałą formę udokumentowali weterenia blues rocka, czyli zespół Krzak. Polski dzień bluesa był także dniem premiery trzeciej części kompilacji p.t. Antologia polskiego bluesa.  I wreszcie absolutnym killerem okazała się płyta harpcore formacji Harmonijkowy Atak. Miksowana w Kanadzie wyniosła polski blues na zupełnie nowy poziom.

Aż dwa krążki w ciągu miesiąca wydała Magda Piskorczyk, w Niemczech Beata Kossowska nagrała w trio Blood Heart Ballads, a Grzegorz Szłapczyński, czyli Greg Zlap dla francuskiego wydawnictwa Harmonia Mundi nagrał rewelacyjny Air.

W kategorii edytorskiej nie do pobicia - naszym zdaniem - był Rymszary nagrany przez Mirka Rzepę - prawdziwe dzieło wytwórni Falami.

Dlatego przygotowaliśmy naszą ankietę, w której mamy nadzieję, wezmą udział wszyscy ci, dla których polski blues jest ważny i którym nie jest obojętna dalsza jego droga i kierunki.

W ankiecie przedstawiamy płyty, które bluesonline.pl udostępnili artyści bądź ich wydawcy w formie krążków lub plików cyfrowych. Nasze recenzje wszystkich umieszczonych w ankiecie płyt znajdziecie w zakładce Wydawnictwa.

 

Ankieta Polski blues. Album roku 2011

Antologia Polskiego Bluesa cz. 3  
Around The Blues - Around The Blues  
Boogie Chilli – Koncert
Leszek Cichoński – Sobą gram
Fire Band – Rhythm’n’blues & live
Harmonijkowy Atak – Harpcore
Johnny Coyote – Blues Bastard
Krzak – 4 basy  
Jędrzej Kubiak – Shortsighted
Limboski – Tribute to George Buck
Lublin Blues Session 2011
Marek Makaron Motyka – Bez owijania w bawełnę
Old Wave - Blues dla przyjaciół
Magda Piskorczyk – Afro groove
Magda Piskorczyk  – Mahalia
Przytuła & Kruk - Przytuła & Kruk
Mirek Rzepa – Rymszary
Aleksandra Siemieniuk – World Looks Bad
Ścigani – Spiritus movens
Jarek Śmietana – I Love the Blues
United Blues Experience – Heart blood ballads
Werbińska & Pawlina – Harmony
Greg Zlap – Air

Żeby oddać głos wystarczy znaleźć swój ulubiony krążek w prawej kolumnie portalu i kliknąć.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry