wtorek, 04 październik 2011 07:36

Harmonijkowy Atak 2 poszedł w świat. Radio nadało koncert (zdjęcia, wideo)

Harmonijkowy Atak 2 w studiu Rembrandt Radia Białystok Harmonijkowy Atak 2 w studiu Rembrandt Radia Białystok

Harmonijkowy Atak 2 to harmonijkarze: Michał Kielak, Tomek Kamiński, Łukasz Wiśniewski i Bartosz Łęczycki. Na scenie towarzyszą im Jacek Jaguś, Piotr Grząślewicz, Adam Partyka i Aleksander Sroka. Publiczne Radio Białystok 2 października nadało koncert promujący planowaną na Jesień z Bluesem 2011 płytę.

Harmonijkowy Atak to pomysł Tomka Kamińskiego - znanego białostockiego muzyka, założyciela legendarnej Formacji FRU i odkrywce Seana McMahona. Wspólnie muzycy wydali akustyczną płytę, a jesienią tego roku ma ukazać się ich efekt pracy nad kompozycjami Roberta Johnsona. Wtedy nagrań dokonano na zywo w białostockim pubie, teraz Harmonijkowy Atak 2 - w nieco odmienionym składzie swój materiał zarejestrował w super profesjonalnym studiu Rembrandt Radia Białystok, a 2 października zagrał transmitowany na falach eteru i w internecie koncert.

Harmonijkowy Atak 2 to perfekcyjnie działająca maszyna rytmiczna. Łukasz Wiśniewski swoim świetnym głosem nadaje zespołowi ton, zaś Jacek Jaguś - szef J.J. Bandu znakomicie prowadzi koncert. No i przyznaje, że Harmonijkowy Atak powstał, bo muzycy znudzili się już graniem we własnych zespołach. Trzeba przyznać, że i Kasa Chorych, w ktorej gra Michal Cielak Kielak, i J.J. Band skąd wywodzi się Bartosz Łęczycki a i Blue Machine Łukasza Wiśniewskiego od dawna milczą. A Harmonijkowy Atak dał im możliwość i odejścia od stylistyki własnych grup i zdobycia zupełnie wyjątkowego muzycznego doświadczenia.

Ale nasi guru polskiego bluesa nie zapominają o tradycji. Na koncercie zagrali niezwykle mroczną wersję "Commit a Crime".

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Publiczność już rok temu podczas koncertu na festiwalu Jesień z Bluesem po raz pierwszy usłyszała ich wersję "Take Me to the River". Nawet nieco nabożna atmosfera radiowego studia nie odebrała energii temu utworowi, a dobre wibracje natychmiast przeniknęły radiowe studio.


" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true">


Harmonijkowy Atak 2 wróci do Białegostoku na żywo na Jesień z Bluesem. Wtedy też będzie można zdobyć autografy na płycie ze studyjnymi wersjami popisów czterech najlepszych polskich harmonijkarzy. Niespodzianek nie zabraknie.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry