Wydrukuj tę stronę
niedziela, 02 październik 2011 08:11

Harmonijkowy Atak 2 elektryzuje miasto (zdjęcia, wideo)

Kielak, Kamiński, Wiśniewski i Łęczycki na scenie WOAK Białystok Kielak, Kamiński, Wiśniewski i Łęczycki na scenie WOAK Białystok

Harmonijkowy Atak 2 to czterech wyśmienitych harmonijkarzy: Michał Kielak, Tomek Kamiński, Łukasz Wiśniewski i Bartosz Łęczycki. Na scenie towarzyszą im Jacek Jaguś, Piotr Grząślewicz, Adam Partyka i Aleksander Sroka. Publiczność szaleje, a muzycy prześcigają się w zabawnych improwizacjach.

Harmonijkowy Atak narodził się kilka lat temu w Białymstoku. Były warsztaty harmonijkowe, koncerty na Jesieni z Bluesem, wreszcie nadszedł czas na wejście do studia. A w przerwach - na koncertowe budowanie napięcia przed premierą płyty.

Harmonijkowy Atak z tego zadania wywiązuje się znakomicie. Łukasz Wiśniewski swoim mocnym głosem i przy okazji świetną angielszczyzna wyśpiewuje frazy, a harmonijkarze kolejno mogą zaprezentować swoje niebywałe umiejętności. A kiedy wchodzą na scenę wszyscy czterej, dopiero zaczyna się zabawa i pełne radości muzykowanie.

Łukasz Wiśniewski w wywiadzie dla radia bluesonline.pl uprzedzał, że na tej płycie nie będzie tylko bluesa. I rzeczywiście - Harmonijkowy Atak potrafi wprowadzić w ekstazę widownię nawet banalną piosenką Donny Summer.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

A kiedy biorą na warsztat gospel - publiczność popada w prawdziwą ekstazę.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true">A wszystko na nowej białostockiej scenie bluesowej - w administrowanych przez WOAK - Spodkach. Koncert w ramach WOAK-owej jazdy bluesowej otwierała białostocka grupa Bracia i Siostry.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline