Wydrukuj tę stronę
środa, 28 wrzesień 2011 10:57

Harmonijkowy Atak 2 powstaje w Białymstoku (zdjęcia)

Łukasz Wiśniewski i Jacek Jaguś w Studiu Rembrandt w Radiu Białystok Łukasz Wiśniewski i Jacek Jaguś w Studiu Rembrandt w Radiu Białystok

Harmonijkowy Atak 2 to najbardziej oczekiwana płyta tej jesieni. Nagrywają ją najlepsi polscy harmonijkarze: Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki, Łukasz Wiśniewski i Sławek Wierzcholski. Pierwsze ścieżki już zarejestrowano w Studiu Rembrandt Radia Białystok.

- Harmonijkowy atak to grupa przyjaciół, którzy grają na harmonijkach - mówi Michał Cielak Kielak, harmonijkarz Kasy Chorych. - To pomysł Tomka Kamińskiego, kilka lat temu była pierwsza edycja płyty Harmonijkowy atak.

- Chcemy pokazać jak można grać na czterech harmonijkach na jednej scenie - nie hałasując - dodaje Kielak. Myślę, że to się uda. Zagramy bluesy, bardziej znane kompozycje, a wszystko jest porządnie zaaranżowane, to nie jest granie dżemowe. Chcemy udowodnić, że harmonijka może być na przyklad użyta jako sekcja dęta. Zagramy unisono, na głosy, nie tylko po kolei solówki.

- Tym razem atakujemy na cztery harmonijki, ale na płycie będzie pięć - mówi Tomek Kamiński, białostocki harmonijkarz i pomysłodawca nagrania płyt z serii Harmonijkowy atak. Kiedyś w Stanach była płyta, która nazywała się Harp Attack, no i my już kiedyś też nagraliśmy taką płytę. Wtedy były cztery harmonijki, tym razem będzie pięć.

- Aranżerami płyty byli wszyscy członkowie zespołu - mówi Bartosz Łęczycki. - Mam nadzieję, że płyta będzie platyną (śmiech). Będzie sporo utworów funk, soul, gospel - nie będzie czysto bluesową. To będzie urozmaicona pozycja i nie tylko skierowana do fanów bluesa. Miłośników harmonijki nie brakuje, na forum harmonijkowym mamy zarejestrowanych 1500 osób!

- Muzyka została zaaranżowana przez zespół Blue Machine - mówi Łukasz Wiśniewski, lider zespołu. - Wszyscy muzycy przysyłali propozycje, a my w Krakowie opracowaliśmy aranżacje.

- Do współpracy zaprosił mnie Tomek Kamiński - cieszy się Jacek Jaguś, gitarzysta J.J. Band. - Będę akompaniował na gitarze i zaśpiewam kilka utworów.

Przedpremierowo materiał z płyty będzie można usłyszeć na koncertach - 1 października w białostockich Spodkach, a 2 października - na koncercie live w Radiu Białystok.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Najnowsze od Bluesonline