Bluesonline poleca

sobota, 06 sierpień 2011 20:45

Sean McMahon & Formacja FRU 2011. Reaktywacja i nowe plany (zdjęcia)

Sean McMahon 9z lewej) znów śpiewa z Formacja FRU Sean McMahon 9z lewej) znów śpiewa z Formacja FRU

Sean McMahon, Amerykanin z Chicago i legendarny wokalista zespołu Formacja FRU, zwyciężców rawy Blues sprzed dekady przyjechał do Polski. Specjalny koncert przypieczętował jego wizytę. Tomek Kamiński właśnie skończył nagrywanie nowej płyty z Seanem. Tematem jest Robert Johnson.

- W tym roku obchodziliśmy stulecie urodzin Roberta Johnsona - tłumaczył Sean McMahon. - Dlatego postanowiłem nagrać swoje wersje 26 piosenek Johnsona, a Tomek kamiński zagrał na harmonijce. Płyta powstawała dzięki inetrentowym łączom pomiędzy Chicago i Białymstokiem. teraz czeka do jesieni na premierę. Bardzo możliwe, że w limitowanym nakładzie pojawi się także w Polsce.

Jak zwykle bywa, przy okazji wizyt Seana Mc Mahona w Białymstoku, nie mogło obyć się bez specjalnego koncertu. Formacja FRU po raz kolejny dokonała reaktywacji i zagrała jak zwykle świetnie. Muzycy sami bawili się wyśmienicie, a McMahon tryskał energią i oczywiście potem. Bo blues w ich wykonaniu jest pełen radości i szczerości. A to w muzyce najważniejsze.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry