sobota, 30 lipiec 2011 09:51

Paul Lamb & The King Snakes już w Polsce (trasa)

Paul Lamb & Th eKing Snakes by Ewa Jodko Paul Lamb & Th eKing Snakes by Ewa Jodko

Paul Lamb & The King Snakes są już w Polsce. Muzycy na początku sierpnia odwiedzą czechy, a potem usłyszą ich Suwałki, Augustów i Siemiatycze Blues Festiwal.

Paul Lamb to muzyk, o którym bez przesady można powiedzieć "pierwsza harmonijka Wielkiej Brytanii". Wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca w ankietach czytelników wielu pism bluesowych, zarówno w rodzinnej Anglii, jak i za granicą - m.in. w opinii czytelników Kwartalnika Twój Blues. Harmonijkowego kunsztu uczył się od swych idoli, z legendarnym Sonnym Terrym, z którym miał okazję się spotkać osobiście, na czele. Obecnie przekazuje go kolejnym pokoleniom za pomocą historii bluesowej harmonijki połączonej ze szkołą na ten instrument, wydanej w formie DVD. Ma na koncie 15 albumów - wśród nich zarówno nagrania studyjne, jak i koncertowe. Najnowsza płyta zatytułowana "Mind Games" ukazała się 25 października 2010 i zawiera materiał autorski oraz standardy, i pokazuje szerokie muzyczne spectrum grupy, obejmujące wiele gatunków: od klasycznego bluesa, przez soul, Chicago, nawet po country.

Początków zespołu The King Snakes należy się dopatrywać w powstaniu grupy Smokestack Lightning, które miało miejsce w 1979 roku. Przez najbliższe lata zespół kilkakrotnie zmieniał nazwy i składy. Do Paula Lamba dość wcześnie dołączył basista Rod Demick, i to właśnie ta dwójka stanowi niezmienny trzon zespołu. Wokalista i gitarzysta Chad Strentz doszedł do the King Snakes w 1991 roku. Po kilku latach zaangażował się w inne projekty (do dziś gra też z the Big Town Playboys), by po przerwie powrócić. Członkowie zespołu o najkrótszym stażu to perkusista Mike Thorne oraz najmłodszy muzyk w składzie, Ryan Lamb. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - Ryan jest synem lidera. Ale pozycję prowadzącego gitarzysty zawdzięcza nie więzom krwi, a wieloletniej praktyce, bo pierwsze kroki stawiał grając gościnnie z zespołem ojca już jako nastolatek. Mimo młodego wieku, recenzenci zgodnym chórem określają go geniuszem gitary.

Paul Lamb & The King Snakes to marka świetnie znana słuchaczom w całej Europie, w tym w Polsce. Choć magnesem przyciągającym na koncerty publiczność jest nazwisko lidera, ten pozostawia swoim muzykom duże pole popisu również, i to suma ich talentów powoduje, że koncerty formacji na długo zapadają w pamięć. Choć Paula określa się mianem wirtuoza harmonijki, on sam woli mówić o sobie "artysta sceniczny stworzony do tego, by zapewniać publiczności dobrą zabawę". Faktycznie, zabawa na koncertach jest szampańska, napędzana siłą połączenia świetnej muzyki i typowo angielskiego poczucia humoru tych pięciu sympatycznych wyspiarzy.

 

Paul Lamb & The King Snakes - trasa koncertowa lipiec-sierpień 2011

 

30.07 Człuchów Polish Boogie Festival
31.07 Ciechanów Kawiarnia Artystyczna
01.08 Częstochowa Klub ASK
02.08 Olomouc (CZ) Bounty Rock Cafe
03.08 Bratislava (SK) Muzeum Obchodu
04.08 Ceskie Budejovice (CZ) Klub Highway 61
05.08 Tasov (CZ) Beseda u Bigbitu
06.08 Uhersky Brod (CZ) Dom Kultury
07.08 Rzeszów Klub Red Zone
08.08 Mszana Dolna Stara Winiarnia
09.07 Chorzów Szuflada 15
10.08 Jaworzno Jazz Club
11.08 Gdynia Blues Club
12.08 Suwałki Pub Warka
14.08 Augustów Klub Blues Brothers
15.08 Siemiatycze
Siemiatycze Blues Festival

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry