Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 03 grudzień 2023 10:17

V Podlaski Maraton Bluesowy. Fantastyczni Mingo Balaguer & Pablo Sanpa Blues Band w pubie 6-ścian (wideo)

Mingo Balaguer & Pablo Sanpa Blues Band w pubie 6-ścian, 02.12.2023 Mingo Balaguer & Pablo Sanpa Blues Band w pubie 6-ścian, 02.12.2023

Mingo Balaguer & Pablo Sanpa Blues Band z Hiszpanii, ale też Made in Warsaw, Lady Bird, Ela Dębska, czy legendarna Kasa Chorych wzięły udział w Rekordzie Polski w Graniu Bluesa Non Stop. Trwa V Podlaski Maraton Bluesowy.

Białostockie Stowarzyszenie Miłośników Bluesa znakomicie wybrało gościa zza granicy, który wystąpił podczas Rekordu Polski w Graniu Bluesa Non Stop. Mingo Balaguer & Pablo Sanpa Blues Band to blues w czystej postaci, i jak to bywa w przypadku Hiszpanów, zagrany z niezwykłym ogniem.

Mingo Balaguer to znakomity showman i prawdziwe sceniczne zwierzę. Towarzyszący mu muzycy w niczym nie ustępowali liderowi. Wspólnie od pierwszych taktów poderwali do tańca cały pub 6-ścian. Bo blues to muzyka pełna radości!

Do tańca poderwała też fanów Joanna Wątor, wokalistka projektu Lady Bird. Bo piosenki Arethy Frankiln i Amy Winehouse mimo różnicy pokoleń – poruszają i jednocześnie są wspaniałym pretekstem do zabawy. A do tego sekcja dęta – to zawsze działa.

Ela Dębska, wrocławska wokalistka i aktorka przypomniała największe przeboje Janis Joplin i zaśpiewała swoje autorskie kompozycje. Cajun, piano elektryczne i gitara w zupełności wystarczyły, by stworzyć wyjątkowy klimat.

To był wieczór coverów i… wieczór wokalistek. Bo oto Made In Warsaw - Tribute to Deep Purple wystąpili z… wokalistką. Zagrali też bluesa. Zabawa była przednia.

Tradycyjnie, V Podlaski Maraton Bluesowy otworzyła Kasa Chorych.

Koncert rozpoczął się 2 grudnia o godz. 15 i ma trwać non stop do 3 grudnia 2023 roku, do godziny 23.

Do góry