Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 15 październik 2023 00:44

Artur Menezes na Jimiway Blues Festival 2023. The BluesBones, Maciej Lipina uzupełnili line up (wideo)

Artur Menezes na Jimiway Blues Festival 2023.10.14 Artur Menezes na Jimiway Blues Festival 2023.10.14

Artur Menezes, muzyk z Brazylii, zakończył Jimiway Blues Festival 2023. Zagrali też The BluesBones, Maciej Lipina i Tandeta Blues Band.

Artur Menezes to gitarzysta z Brazylii, który dzięki wygranej w International Blues Challenge zdobył "zieloną kartę" i teraz mieszka i muzykuje w Los Angeles. Podczas Jimiway Blues Festival 2023 wystąpił w formule super trio. Bo to on ma być najważniejszą postacią na scenie.

Równie istotną rolę podczas grania Artura Menezesa pełnił basista. Trio umie słuchać się na scenie i wszystkich łączy zarówno rockowa dynamika, jak i znajomość bluesowej klasyki. Czy taka mieszanka stworzy nową jakość, przyciągnie do bluesa młodych fanów - czas pokaże. Tymczasem Menezes nagrywał już z Joe Satrianim czy Joe Bonamassą.

- Moi najwięksi gitarowi idole już nie żyją - powiedział bluesonline.pl. - Z żyjących chciałbym zagrać z Angusem Youngiem z AC/DC. Czy spełni swoje marzenie?

Publiczność kupiłą mocne brzmienie belgijskiej formacji The BluesBones. Silny głos wokalisty, znakomite partie na hammondach, wszechstronny gitarzysta złożyli się na show, któy powinno się śledzić w tańcu przed sceną. Z perspektywy wygodnego fotela w Ostrowskim Centrum Kultury mógł momentami męczyć. Czasem lepiej stać, a właściwie kołysać się w rytmie bluesa.

Niespodziewanie koncert otworzył Maciej Lipina. A że za bębnami siedział Maciej Kudła - było energetycznie, czasem nawet z pewną odrobiną szaleństwa.

Widzów rozgrzewała formacja Tandeta Blues Band. Ich covery Breakoutów spotkałys się z entuzjazmem widzów. Tradycja górą.

PA140019

 

 

 

Do góry