Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

poniedziałek, 11 wrzesień 2023 00:02

Łukasz Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz – harmonijkowo-gitarowe combo pubie 6-ścian (wideo)

Jarek Jurkiewicz i Łukasz Wiśniewski w pubie 6-ścian, Białystok, 10.09.2023 Jarek Jurkiewicz i Łukasz Wiśniewski w pubie 6-ścian, Białystok, 10.09.2023

Łukasz Wiśniewski to już muzyk legenda. Świetny wokalista i harmonijkarz nie ustaje w koncertowaniu w różnych konfiguracjach. Od kilku miesięcy towarzyszy mu Jarek Jurkiewicz.

Jarek Jurkiewicz to bardzo wszechstronny gitarzysta. Znakomity kompan akompaniator, ale też wytrawny solista. Równie dobrze czuje się wydobywając dźwięki z gitary elektrycznej co grając w wysokich rejestrach gitary akustycznej. Ale jest też nowy element koncertów. Łukasz Wiśniewski od dawna będący za pan brat z gitarą akustyczną dokupił na trasy koncertowe prawdziwego telecastera.

Ale Łukasz Wiśniewski to przede wszystkim świetny harmonijkarz. Bez problemu czaruje słuchaczy harmonijkami chromatycznymi czy dodaje bluesowych nut dmuchając w diatoniczne stroiki. I śpiewa. I jakby było mało – pisze sobie teksty i to często bardzo poetyckie. Na koncercie w pubie 6-ścian w Białymstoku duet Łukasz Wiśniewski – Jarek Jurkiewicz przedstawił zupełnie nową piosenkę – „Wróżby”. I znów, jak w przypadku „Drobiazgów” rytm reggae zwiastuje kolejny hit w repertuarze Wiśni. Czekamy na oficjalną wersję.

Do góry