Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 11 luty 2023 15:00

Blues Fama. Daryl Strodes, czyli wieczór coverów (wideo)

Daryl Srodes, kawiarnia Fama, Białystok, 10.02.2023 Daryl Srodes, kawiarnia Fama, Białystok, 10.02.2023

Daryl Strodes, muzyk na co dzień zamieszkujący Los Angeles, krąży po Polsce, chociaż zdarzył mu się wyskok do Słowacji czy dwa koncerty na Islandii. Zagrał też w m.in. w Barcinie, Barczewie i w Białymstoku.Daryl Strodes przyjechał ze stałą w takich wypadkach sekcją rytmiczną, którą tworzą Tomasz Dominik i Łukasz Gorczyca. Tym razem w roli właściwie równej liderowi na scenie pojawił się także Bogdan Topolski. Wytrawny gitarzysta blues rockowy, a przy tym od samego początku dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival, intonował pierwsze nuty praktycznie każdego utworu.

 

Co ciekawe, jednym z pierwszych utworów zaprezentowanych w kawiarni Fama w Białostockim Ośrodku Kultury była piosenka „Big Mouth” Mike’a Zito, ostatnio grającego na Rawa Blues Festival 2022. Ktoś widać Darylowi podpowiedział, że tego muzyka Polacy znają i lubią.

 

Coverów było znacznie więcej, sam Daryl Strodes reprezentował zupełnie inne podejście do grania solówek niż osadzony w europejskim blues rocku Bogdan Topolski.

 

Daryl Strodes korzystał na scenie z utworów znanych z wykonawstwa Erika Claptona czy Joe Bonamassy. Koncert odbył się w ramach cyklu Blues Fama od kilku lat pielęgnowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury – organizatora legendarnego festiwalu Jesień z Bluesem.

Do góry