Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 30 październik 2022 20:51

Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier w pubie 6-ścian (wideo)

Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier w pubie 6-ścian, Białystok, 28.10.2022 Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier w pubie 6-ścian, Białystok, 28.10.2022

Najbardziej bluesowy pub w Białymstoku często gości też bluesowe okolice. I nagle okazuje się, że Chuc Frazier z równym zaangażowaniem śpiewa "Smells Like Teen Spirit" co bluesowe standardy. Za tym miksem stoi Joanna Dudkowska.

Joanna Dudkowska pojawiła się na scenie bluesowej gdzieś około 2010 roku. W 2012 roku na przykład pojawiła się na płycie Jaromi zez Ekom - "Blubrana migana zez Kościana". Z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Od tej pory wielokrotnie zmieniała składy, ma też pomysł na koncerty. Przestrzenie stylistyczne, w które wprowadzi nas muzyka zespołu są swoistą podróżą po współczesnej muzyce rozrywkowej i klasycznej. W programie znajdują się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, Bruno Marsa, Eurythmics, Steviego Wondera czy Jana Sebastiana Bacha. Nie brakuje też utworów autorskich będących fuzją jazzu, rocka i muzyki klasycznej. I taki program przedstawiła w białostockim pubie 6-ścian.

W zespole Joanny Dudkowskiej ważną rolę odgrywa Mateusz Urbaniak - świetny klawiszowiec. Doskonale posługuje się estetyką organów hammonda, ale nieobce mu są dźwięki wszelkich syntezatorów.

Tym razem z zespołem Joanny Dudkowskiej wystąpił Chuc Frazier. Polska publiczność po raz pierwszy mogła zapoznać się z jego twórczością w roku 1995 podczas Rawa Blues Festiwal. Od tego czasu Chuc Frazier bywał w Polsce kilkakrotnie i grał z wieloma muzykami i zespołami, m.in. z Easy Rider, Arturem Malikiem, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Rasmem Almashanem czy Piotrem Żaczkiem.

Teraz Chuc Frazier gra także w zespole Blues Fighters. Grupa wygrała konkurs Polish Blues Challenge 2023, dzięki czemu będzie reprezentowała Polskę na European Blues Challenge 2023 (EBC 2023). Chuc Frazier z Blues Fighters zagra podczas tegorocznego festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku 26 listopada 2022, o godz. 23:30 w kawiarni Fama.

 

Do góry