Nasz patronat

SBF 2023 600x6001

środa, 12 październik 2022 22:55

The Steepwater Band w trasie. Przystanek - Blues Fama (wideo)

The Steepwater Band, Fama, Białystok, 12.10.2022 The Steepwater Band, Fama, Białystok, 12.10.2022

The Steepwater Band, czyli Jeff Massey, Eric Saylors, Joe Bishop i Joe Winters po pięciu latach wrócili do Polski. Trasa koncertowa nie mogła ominąć białostockiej serii koncertów Blues Fama.

The Steepwater Band podobno grali w Chicago jeszcze pod koniec XX wieku. Do dziś wierni są southern rockowi i białemu rhythm and bluesowi. Lynyrd Skynyrd czy The Allman Brothers Band albo Gov't Mule. Minęły dwa lata od premiery płyty „Turn of the Wheel”, która ukazała się na początku pandemii Covid-19 i dlatego nigdy nie doczekała się właściwej koncertowej promocji. Zespół w kwietniu 2022 roku wydał płytę „Re-Turn of the Wheel” - album “towarzyszący” poprzedniej płycie, a zawierający osiem nowo nagranych utworów oraz akustyczną wersję utworu tytułowego. Całość zarejestrowano podczas pandemii. I właśnie z tej płyty w kawiarni Fama zabrzmiało na przykład "Found".

Na tej płycie znalazł się również utwór „Make it Right”, który stał się ulubieńcem fanów w serwisach streamingowych, a który został pominięty w oryginalnej wersji winylowej ze względu na ograniczenia czasowe. „Re-Turn of the Wheel” jest ósmym pełnowymiarowym wydawnictwem The Steepwater Band.

Wydaje się, że punktem kulminacyjnym koncertu był utwór "World Keeps Moving On". Ale to trzeba przeżyć na żywo.

Do góry