Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 07 wrzesień 2022 23:29

Demian Dominguez Band w pubie 6-ścian (wideo)

Demian Dominguez Band in 6-ścian pub, Białystok Demian Dominguez Band in 6-ścian pub, Białystok

Demian Dominguez Band, czyli Demian Dominguez, Walter Cerasani i Gianpaolo Feola zagrali 7 września 2022 roku energetyczny koncert w pubie 6-ścian w Białymstoku.

Podczas swojej kariery Demian Dominguez koncertował w Ameryce Południowej, Europie, USA i dzielił scenę z takimi artystami jak Jimmie Vaughan, Roy Rogers, Los Lobos, Eric Sardinas, Paul Shortino, Javier Vargas, Raimundo Amador i wielu innych. Wraz z dwoma włoskimi muzykami zawitał w pubie 6-ścian w Białymstoku.

Blues rockowe tornado niemal roznosiło drewniane poddasze zabytkowej kamienicy. A jednak zespół nie przekraczał bariery zbędnego hałasu. Co więcej - perkusista Gianpaolo Feola grał niezwykle oszczędnie, redukując do minimum zbędne ozdobniki - wszak król był tylko jeden.

Widać, że Demian Dominguez na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Znakomicie porusza się zarówno w różnych stylistykach blues rockowych, jak też potrafi wyjść poza kanon trzech akordów.

Formuła power trio w wypadku Demian Dominguez Band to przede wszystkim współbrzmienie z liderem. Stąd może nieco mniej widoczna obecność włoskiego basisty Waltera Cerasani. Nie epatuje nadmierną liczbą dźwięków - punktuje wraz z bębniarzem popisy solowe lidera. Wielki koncert w małym klubie.

 

Do góry