Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 09 lipiec 2022 09:51

Suwałki Blues Festival 2022. Gęsia Skórka Blues Band roztańczyła Black Pub Komin

Gęsia Skórka Blues Band w Black Pub Komin, Suwałki Blues Festival, 08.07.2022 Gęsia Skórka Blues Band w Black Pub Komin, Suwałki Blues Festival, 08.07.2022

Gęsia Skórka Blues Band, białostocki zespół złożony z wytrawnych muzyków bluesowych i młodej bluesowej krwi po raz kolejny ściągnął do Black Pub Komin w czasie Suwałki Blues Festival 2022 tłumy fanów.

Gęsia Skórka Blues Band, to pomysł jaki od kilku lat realizuje Marek Gąsiorowski. Fan bluesa, wychowanek festiwali Jesień z Bluesem z przełomu lat 70. i 80. XX wieku, w połowie lat 80. rozpoczął swoją przygodę z bluesem. Potem, jak to w życiu, zaprzestał publicznego muzykowania, ale nie porzucił bluesa. I blues do niego wrócił. I tak od kilku lat realizuje swój pomysł na zespół łączący bluesa z rockiem, funkiem, rhythm and bluesem, a nawet elementami jazzu.

Do współpracy zaprosił wytrawnych muzyków. Dziś taką bazą jest przede wszystkim sekcja rytmiczna. Mirek Kozioł, pierwszy perkusista Kasy Chorych, Zbigniew Richter na basie - także z pierwszych składów Kasy Chorych to gwarancja nie tylko solidnego rytmu, ale też specyficznego bluesowego groove. Schowany w cieniu mistrz gitary - Dariusz Chociej uzupełnia bazę do bluesowych szaleństw. Fantastycznym elementem składu jest saksofonista Goerge Sarokin - ma fantazję i szlachetne przy tym brzmienie. A i młodość dodaje mu żywiołowości.

Niemniej żywiołowy jest Michał Kapelko - wokalista, który wciąż poszukuje własnego stylu, ale widać jak bardzo jest oddany zespołowi i muzyce. Ukryty w cieniu klawiszowiec Robert Hajdukiewicz to kolejny muzyk, który idealnie uzupełnia bogate brzmienie zespołu. Nic dziwnego, że grupa wydała własnym sumptem zapis koncertów w Black Pub Komin z Suwałki Blues Festival z roku 2021. W tym roku zabrzmiała jeszcze lepiej. Widać, że lider - Marek Gąsiorowski ma pomysł na muzykę, bogate aranżacje i wie, jak ułożyć program koncertów, by nie zmęczyć słuchaczy. Taki blues, to więcej niż blues.

Do góry