Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 30 październik 2021 09:39

Silesian Hammond Group – Joanna Reczyńska, blues, funk i organy hammonda (wideo)

Silesian Hammond Group - Jacek Zając i Joanna Reczyńska Silesian Hammond Group - Jacek Zając i Joanna Reczyńska

Jacek Zając, jeden z najlepszych muzyków grających bluesa i gatunki pokrewne na organach Hammonda, wraz ze swoim zespołem Silesian Hammond Group zagrał w kawiarni Fama w Białymstoku. Zaśpiewała Joanna Reczyńska.

Silesian Hammond Group to autorski pomysł Jacka Zająca. Do grającego na gitarze Artura Dąbrowskiego i studiującego perkusję Adama Barańskiego zaprosił w roli wokalistki Joannę Reczyńską. Brała udział w VI edycji programu The Voice of Poland, ale też ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej.

Joanna Reczyńska, obdarzona mocnym i dobrze brzmiącym głosem świetnie pasuje do pulsacji płynących z hammondów Zająca. Muzyka grana przez instrumentalistów jest wyjątkowo stylowa, mimo ram gatunku zdaje się brzmieć świeżo, nie korzysta z prostych klisz i zapożyczeń.

Koncert klubowy to rodzaj budowania wspólnoty, okazja do nawiązania kontaktu z publicznością, czasem wyjaśnienia jej, dlaczego poświęca się talent i energię na granie muzyki, która nie zawiera oczywistych przebojów. I tego wyraźnie zabrakło na koncercie Silesian Hammond Group. 29 października 2021 roku, przy wyjątkowo życzliwej publiczności, świadomej jakiej muzyki będzie słuchać ze sceny nie padło zbyt wielu słów w jej stronę. Muzyka broni się sama, ale przy spotkaniu twarzą w twarz – czegoś zabrakło.

Do góry