Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 25 wrzesień 2021 23:48

Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub, Białystok. Blues w Kominie (wideo)

Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub, Białystok, 25.09.2021 Gęsia Skórka Blues Band w 6-ścian pub, Białystok, 25.09.2021

Marek Gąsiorowski i jego formacja Gęsia Skórka Blues Band promowali płytę "Blues w Kominie" w pubie 6-ścian w Białymstoku. To efekt udanych koncertów podczas Suwałki Blues Festival 2021

"Saviour", "Everyday I Have the Blues", "Rock Me Baby" a nawet "Whole Lotta Love" Led Zeppelin wypełniają część koncertowej płyty "Blues w Kominie". Płyty, która wypełnia bolesną lukę, jaką jest brak studyjnych nagrań Gęsia Skórka Blues Band. Bo cała lista kompozycji, jakie stworzył Marek Gąsiorowski z pewnością na dobry jakościowo zapis zasługuje. Oryginalne riffy łączące blues rocka z soulem, rhythm and bluesem, czy nawet klasycznym rockiem wyróżniają się od im podobnych propozycji polskich formacji. A przy tym muzycy nie zapominają o bluesie.

Tym bardziej cieszy, że chcą grać muzykę z polskimi tekstami. Nie ze względu na ograniczenia warsztatowe, raczej rozumiejąc, że wciąż w Polsce fani chcą słuchać lokalnych wykonawców śpiewających w ich języku.

Gęsia Skórka Blues Band to zespół prowadzony przez Marka Gąsiorowskiego. Zakochany w bluesie młody chłopak na początku lat 80. XX wieku chwycił za gitarę i tak powstał zespół Remont. Później było 5 000 złotych, kilka innych formacji i długa, długa przerwa. Ale blues wciąż grał w duszy lidera. Z czasem nawiązał współpracę z świetnymi, można wręcz rzec, legendarnymi muzykami.

Dziś sekcję rytmiczną Gęsia Skórka Blues Band tworzą Mirek Kozioł za bębnami i Zbigniew Richter na basie. Fani doskonale wiedzą, że to członkowie klasycznego składu Kasy Chorych. Na gitarze rytmicznej gra nieco młodszy od Gąsiorowskiego Dariusz Chociej - rozchwytywany od lat 80. XX wieku muzy sesyjny, także kompozytor muzyki teatralnej.

Świeżą krew w zespole stanowi Michał Kapelko. Wokalista cokolwiek surowy, ale o mocnym głosie i wielkiej energii płynącej wprost z serca. W studiu, i przy profesjonalnym wsparciu, ma szansę nagrać naprawdę unikalny materiał. W zespole błyszczy pełen młodzieńczego zapału saksofonista Grzegorz Sarokin. Jego tenor uwodzi zawodowym dźwiękiem, porażającą energią połączoną z muzyczną wyobraźnią. Za partie instrumentów klawiszowych odpowiada Robert Hajdukiewicz. Fani, o bardzo szerokim przekroju wiekowym, tłumnie kibicowali występowi zespołu. Gęsia Skórka Blues Band nie zawiodła.

Do góry