Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

piątek, 09 lipiec 2021 00:36

Suwałki Blues Festival 2021 ruszył. 12 tablica w Alei Gwiazd Bluesa odsłonięta (zdjęcia)

Od lewej przy banerze stoją: Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK,  Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk,Jan Chojnacki, dziennikarz, Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF Od lewej przy banerze stoją: Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk,Jan Chojnacki, dziennikarz, Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF

Nasz festiwal ma wymiar europejski – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Odsłonięcie 12. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa rozpoczęło czterodniowy Suwałki Blues Festival 2021.

Na tablicy znaleźli się Kenny Wayne Shepherd, The Allman Bets Band, Lucky Peterson, Ronnie Baker Brooks i The Cash Box Kings.

Festiwal wprowadził na ulice Suwałk europejskość – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Miasto od 2008 roku z wielkim rozmachem organizuje największy w Polsce festiwal bluesowy na świeżym powietrzu.

- Przyciągamy publiczność z całej Polski i z wielu krajów Europy – przypomina Czesław Renkiewicz. - Koncertowali u nas wspaniali artyści z całego praktycznie świata. To utwierdza nas w przekonaniu, że Suwałki nie leżą gdzieś krańcu świata, tylko to jest fajne miasto, w którym

się fajnie żyje. To dobre miejsce do pracy, ma fajne otoczenie, wspaniałe tereny. Ubiegły rok został rokiem, jak określam, straconym, zmarnowanym. Mieliśmy środki finansowe, niestety pandemia nie pozwoliła na zorganizowanie ubiegłorocznej edycji Suwałki Blues Festival. W tym roku chciałem ściągnąć jeszcze większe gwiazdy, ale kiedy pandemia nie odpuszczała, doszliśmy do wniosku że najlepiej będzie jeśli ograniczymy się w sferze wykonawców do krajowych. Jeżeli ktoś ma wolny czas serdecznie zapraszam do Suwałk, do tego bluesowego miasta – tu się dużo dzieje, jest dobra, sympatyczna atmosfera - po prostu - warto być.

Zobacz zdjęcia: Suwałki Blues Festival 2021 odsłonięcie 12. tablicy SBF

Do góry