Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

wtorek, 30 czerwiec 2020 15:17

Suwałki Blues Festival 2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór Specjalny feat. Bartek Grzanek Band (wideo)

Bartek Grzanek Band by Łukasz Capar Bartek Grzanek Band by Łukasz Capar

Chociaż Suwałki Blues Festival 2020 został odwołany, lipiec nie może się obyć bez bluesowego koncertu. I tak w pięknej sali Suwalskiego Ośrodka Kultury już 11 lipca rozpocznie się wieczór specjalny pod hasłem "Tribute to Eric Clapton", kiedy zagra Bartek Grzanek Band.

- Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na wieczór specjalny z twórczością Erica Claptona, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki bluesowej - zachęca Magdalena Tumialis z Suwalskiego Ośrodka KUltury. - Autorskie wersje największych przebojów wielkiego bluesmana wykona Bartek Grzanek, wokalista i gitarzysta, któremu towarzyszą znakomici muzycy: Mirosław Wiśniewski, Przemek “Bęben” Kuczyński i Paweł Serafiński.

Eric Clapton, dziś niekwestionowana ikona światowej muzyki rockowej i jeden z najbardziej uznanych gitarzystów wszech czasów,  30 marca 2020 roku skończył 75 lat!

Jako jedyny artysta w historii został trzykrotnie uhonorowany członkostwem Rock and Roll Hall of Fame. Ma w swoim dorobku 18 nagród Grammy! Jego twórczość wywarła ogromny wpływ na kilka pokoleń artystów na całym świecie. Także w polskim środowisku muzycznym Clapton cieszy się niezwykłą estymą.

W hołdzie Jubilatowi w Polsce jest planowany cykl imprez koncertowych pod hasłem „Tribute to Eric Clapton” z udziałem wybitnych wokalistów i instrumentalistów. Projekt koordynuje jego oddany fan i autor wielu popularnych audycji radiowych – Jan Chojnacki, redaktor, propagator i uznany znawca muzyki bluesowej.

Koncertem inaugurującym ten wyjątkowy cykl będzie SBF 2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór Specjalny feat. Bartek Grzanek Band w Suwalskim Ośrodku Kultury 11 lipca 2020 r.  To niezwykłe muzyczne spotkanie wypełnią współczesne aranżacje największych hitów Claptona oraz zespołów Cream, Blind Faith oraz Derek and The Dominos w wykonaniu Bartek Grzanek Band.

Koncert poprzedzi prezentacja Suwałki Blues Mazda Drift 2020 tradycyjnie przed budynkiem Suwalskiego Ośrodka Kultury.

11 lipca 2020 (SOBOTA), godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł.

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym w ramach którego każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do wypełnienia i przekazaniu pracownikowi obsługi widowni Oświadczenie o stanie zdrowia.

Bartek Grzanek Band

Bartek Grzanek - charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków. Debiutował w 1 998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie s upporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce

Mirosław Wiśniewski - jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym - znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski "wychował" i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

Przemek “Bęben” Kuczyński  - muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego, z powodzeniem realizuje projekty z największymi artystami w naszym kraju. Ma również na swoim koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowymi: Lars Danielsson i Mike Stern. W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona “101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu "Perkusista".

Paweł Serafiński - wirtuoz organów Hammonda - Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w 1973r. Laureat wielu nagród jazzowych m.in. Nagroda Stowarzyszenia Jazzowego „Melomani” i Prezydenta Miasta dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana (rok 1997, 2001 i 2004) Wykładowca w Łódzkiej PWSFTiTV (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna). Wielokrotnie wyróżniony w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum.

Do góry