Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

sobota, 14 marzec 2020 23:42

Apostolis Anthimos Quartet w Hard Rock Pub Pamela. Premiera "Live 29.01.2011" (wideo)

Apostolis Anthimos Quartet w Hard Rock Pub Pamela. Premiera "Live 29.01.2011" Fot. Anna K. Abramowicz Apostolis Anthimos Quartet w Hard Rock Pub Pamela. Premiera "Live 29.01.2011" Fot. Anna K. Abramowicz

Apostolis Anthimos Quartet zagrał w Toruniu w Hard Rock Pub Pamela. To była koncertowa premiera płyty "Live 29.01.2011"

W toruńskim Hard Rock Pubie Pamela 24.02.2020 wystąpił zespół Apostolis Anthimos Quartet, w składzie: lider (gitara i perkusja), Piotr Wyleżoł (instrumenty klawiszowe), Olaf Węgier (saksofon tenorowy) i Robert Szewczuga (gitara basowa).

Repertuar koncertu w znacznym stopniu oparty był na utworach z zarejestrowanej w Bielskim Centrum Kultury płyty "Live 29.01.2011", tria Apostolis Anthimos (gitara, instrumenty klawiszowe) - Etienne M'Bappe (gitara basowa) - Gary Husband (perkusja).

Koncert, przygotowany z okazji "Dnia gitary", był zresztą premierą tego albumu, pięćdziesiątego trzeciego w dorobku wytwórni HRPP. Na płycie znalazło się dziesięć utworów utrzymanych w konwencji muzyki fusion, odwołujących się zarówno do bluesowych i rockowych doświadczeń gitarzysty Apostolisa Anthimosa, doskonale znanego z dorobku tria SBB, jak też Husbanda i M'Bappe, współpracujących ze sławnym jazzowym gitarzystą Johnem McLaughlinem.

Na premierowym koncercie w Hard Rock Pubie Pamela, muzycy kwartetu Apostolisa, co oczywiste, musieli zmienić aranżacje utworów, oddając jeszcze przestrzeń dźwiękową saksofonowi tenorowemu. Ponadto lider dość często odkładał gitarę, by zasiąść za bębnami i niektórym swoim kompozycjom nadać odpowiednia pulsację. Zaprezentowano na przemian - utwory mocne, pełne energii i spokojne, nastrojowe z dominującą bluesowo zabarwiona gitarą. Wszystkie wyrafinowane, z zainteresowaniem przyjęte w dwóch setach przez publiczność toruńską, znającą się na dobrej muzyce i chętnie przychodzącą na koncerty w Pameli. Koncertowi kwartetu Apostolisa towarzyszyła premiera drugiego tomu polskiej biografii Jimiego Hendrixa "Szaman Rocka".

Zobacz też: Wywiad z Apostolisem Anthimosem

{youtube}{/youtube}

Rozmawiała Marta Ulatowska

 

Do góry