Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 27 marzec 2019 00:57

Benedykt Kunicki, twórca Jimiway Blues Festival to Ostrowianin Roku 2018

Benedykt Kunicki ze statuetką z tytułem Ostrowianina Roku 2018 Benedykt Kunicki ze statuetką z tytułem Ostrowianina Roku 2018

Benedykt Kunicki, twórca Jimiway Blues Festival to Ostrowianin Roku 2018. Finałowa gala miała miejsce w Ostrowskim Centrum Kultury, tam, gdzie od wielu lat fani bluesa z całej Polski zjeżdżają na wymyślony i organizowany przez Kunickiego bluesowy festiwal pełen międzynarodowych gwiazd.

Benedykt Kunicki, pomysłodawca i dyrektor Jimiway Blues Festival zdobył prestiżowy w Ostrowie Wielkopolskim tytuł Ostrowianina Roku 2018.

- Wybór Benedykta Kunickiego to kolejny przykład, że kultura jest naszym okrętem flagowym w Ostrowie Wielkopolskim - mówił podczas gali Andrzej Kubicki, członek kapituły konkursu.- Nagradzamy dziś człowieka, który bluesa ma we krwi. Niech ten okręt pod jego kierownictwem nadal rozsławia za granicą imię naszego miasta.

Benedykt Kunicki - twórca i organizator Jimiway Blues Festivalu, z wielkim wzruszeniem przyjął swój sukces.

- Ostrów Wielkopolski jest wyjątkowym miastem. Przeżyłem pięciu prezydentów, trzech dyrektorów Ostrowskiego Centrum Kultury – i wszyscy nam pomagali! Niech będzie pochwalony blues! - powiedział w chwilę po ogłoszeniu rezultatów Benedykt Kunicki.

Twórca Jimiwaya nie omieszkał podziękować swoim współpracownikom, z którymi wspólnie od wielu lat przygotowuje jeden z najbardziej znanych festiwali bluesowych w Polsce.

Ostrowianin Roku to jeden z najstarszych plebiscytów tego typu w południowej Wielkopolsce. Ostrowianie wybierają w nim swoich wybitnych przedstawicieli od 1993 roku.

Wszystkie informacje i cytaty za artykułem "Bluesowy Ostrowianin Roku" autorstwa Ryszarda Binczaka opublikowanym w portalu www.naszrynek.pl

Do góry