Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

niedziela, 30 wrzesień 2018 13:40

Jimiway Blues Festival 2018. Toronzo Cannon, gwiazda Chicago Blues Festival i Alligator Records, rozpali Ostrów Wielkopolski (wideo)

Toronzo Cannon by Dragan Tasic Toronzo Cannon by Dragan Tasic

 Toronzo Cannon, gwiazda Chicago Blues Festival i Alligator Records, rozpali Ostrów Wielkopolski. Amerykanin zagra na Jimiway Blues Festival 2018 12 października 2018 roku.

Toronzo Cannon stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych chicagowskich muzyków bluesowych dzięki sile swojej muzyki, charyzmie i ogromnej pasji. Podąża uparcie swoją ścieżką muzyczną na mocno konkurencyjnej scenie bluesowego Windy City, ale zagrał też w Europie i kontynuuje występy na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Jego album „The Chicago Way” został wyprodukowany przez samego Cannona oraz szefa Alligator Records Bruce Iglauera. To niesamowity album, zawierający jedynie kompozycje Cannona , który zachwyca zarówno brzmieniem gitarowym, jak też i wokalem. Jego teksty inspirowane są wyraźnie jego chicagowskimi korzeniami i latami obserwacji życia w tym mieście. Magazyn MOJO ogłosił ten album numerem jeden roku 2016 w kategorii Blues CD.

Nieoficjalne przeistoczenie się Cannona z lokalnego muzyka w gwiazdę miało miejsce 13 czerwca 2015 r. podczas Chicago Blues Festival, gdzie wystąpił przed tłumami fanów bluesa. A kontrakt podpisany z Alligator Records tylko przysporzył mu kolejnych tysięcy nowych wielbicieli. Cytując za Chicago Tribune: „Cannon w pełni wykorzystał okazję , aby zdobyć nową publiczność”.

Toronzo Cannon występował 9 razy na Chicago Blues Festival, czasami jako sideman, także jako gość specjalny lub też tak, jak ostatnio – jako gwiazda. Na co dzień pracuje jako kierowca autobusu, a nocami występuje. Wykorzystując każdą wolną chwilę stara się organizować swoje koncerty również poza miastem. Nie jest to łatwe, jednak blues jest jego powołaniem, za którym wytrwale podąża.

- Jestem dumny, że mogę kontynuować dzieło wszystkich wielkich muzyków bluesowych z Chicago! - mówi Toronzo Cannon.

Toronzo Cannon zagra na Jimiway Blues Festival 2018 12 października 2018 roku.


Do góry