Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

czwartek, 13 wrzesień 2018 23:53

Pub 6-ścian. 48 Godzin wrócili do gry. Jest nowa płyta "Pocałuj mnie" (zdjęcia, wideo)

Pub 6-ścian. 48 Godzin - na pierwszym planie Janusz Nowowsiak, w tle - z lewej - Mirosław Kłosowski, z prawej - Grzegorz Poznański Pub 6-ścian. 48 Godzin - na pierwszym planie Janusz Nowowsiak, w tle - z lewej - Mirosław Kłosowski, z prawej - Grzegorz Poznański

48 Godzin to prawdziwi weterani blues rocka. Zespół z ponad 30-letnim stażem nagrał niedawno nowy album "Pocałuj mnie".Pub 6-ścian w Białymstoku był pierwszym miejscem, gdzie muzyka z tego krążka zabrzmiała na żywo.

48 Godzin to zespół od połowy lat 80. XX wieku niezmiennie prowadzony przez Mirosława Kłosowskiego. Ponad trzy dekady na gitarze gra w grupie także Grzegorz Poznański.Najświeższym nabytkiem jest Janusz Nowowsiak. Gra na harmonijce ustnej w 48 Godzinach dopiero kilka lat.

Nie bez znaczenia jest w 48 Godzinach praca sekcji rytmicznej. Wieloletni basista grupy - Kuba Szumarski i Grzegorz Pawłowicz za perkusją dyskretnie trzymają puls pozwalając gitarzystom i harmonijkarzowi na stosowne improwizacje i solówki.

48 Godzin to zespół, który konsekwentnie gra autorskiego blues rocka. Nie sięga po covery, a Mirosław Kłosowski konsekwentnie śpiewa i pisze po polsku. Co ważne, ma zmysł obserwacji, ale i spore poczucie humoru. A przy tym swoje obseracje zamyka w niewielu słowach - jak to bluesmani mają w zwyczaju.

48 Godzin z utworu na utwór rozkręcali się w pubie 6-ścian coraz bardziej. Kto przegapił, czy nie zdążył na koncert, może sięgnąć po ich płyty. O najnowszej pisaliśmy:

48 Godzin - Pocałuj mnie (2018)

 

Zobacz zdjęcia z koncertu:

Pub 6-ścian - 48 Godzin

Do góry