Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

niedziela, 06 luty 2011 18:39

Bluesroads 2010 - blues festiwal 2010 roku (wideo)

Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej Bluesroads 2010 w Krakowie wygrał nasz plebiscyt na najlepszy festiwal bluesowy 2010 roku w Polsce. Internauci wybierali zaledwie spośród 15 propozycji. Ale i tak wiemy - Polska festiwalami bluesowymi stoi.

Internauci, i to raczej obcujący z facebookiem, wsparli ideę studenckiego festiwalu. Festiwalu pozornie bez gwiazd, z bezpłatnym wstępem, ale za to zorganizowanego z klasą i rozmachem. Połączonego z warsztatami, bluesem akustycznym, jazzem, neo folkiem, a nawet mszą gospel. I co nie bez znaczenia - również z konkursem dla młodych kapel.W 2010 roku jury główną nagrodę przyznało formacji Delirium Band.

 

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true">

 

Na drugim miejscu była grupa Bluesmaszyna. Bo festiwali połączonych z konkursem zawsze najbardziej brakuje.

otwarcie

Nad całością czuwał Bartosz Stawiarz (na zdjęciu z lewej). Festiwal wymyślił, podpatrzył najlepsze wzorce, zaprosił świetnych wykładowców, zdobył pieniądze i zgromadził wokół siebie grupę wolontariuszy. I oprócz młodych, zaprzyjaźnionych adeptów bluesa, zyskał wsparcie Jarosława Śmietany - nestora krakowskich muzyków, nie tylko ze świata jazzu.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

 

Drugie miejsce według internautów z wytypowanej przez nas piętnastki zajał Bies Czad Blues. Coś musi być w surowych warunkach i niepowtarzalnym bieszczadzkim klimacie, że fanom bluesa chciało się klikać i namawiać znajomych do głosowania. Jak w starej piosnece - bo na to już nie ma rady - latem - tylko w Bieszczady. Ale to oczywiście tylko jeden z kilkudziesięciu letnich festiwali i koncertów.

Jesień zdaniem naszych Internautów to przede wszystkim Jimiway Blues Festival, ale i Jesień z Bluesem. Tuż za tymi festiwalami pojawił się Suwałki BLues Festival. Ale to oczywiście niezwykle subiektywny wybór, a może kaprys Internautów. Bo przecież kilka tysięcy fanów na Rawa Blues też powinno dysponować komputerami. Do puli najpopularniejszych doąłczył za to Harmonica Bridge, ale już dawno wiemy, że środowisko harmonijkarzy jest bardzo dobrze zorganizowane w internecie.

W tym roku liczymy, że festiwale będą jeszcze ciekawsze, a organizatorzy i fani będą na bieżąco dzielili się swoimi spostrzeżeniami z Internautami portalu bluesonline.pl.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry