Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

poniedziałek, 16 październik 2017 23:09

Pub 6-ścian. Vanesa Harbek Band, czyli Krzysztof Puma Piasecki, Tomek Dominik i Łukasz Gorczyca w trasie (zdjęcia, wideo)

Vanesa Harbek Band in 6-ścian pub, Białystok, Poland Vanesa Harbek Band in 6-ścian pub, Białystok, Poland

Vanesa Harbek pochodzi z Argentyny. Ma w sobie mnóstwo wdzięku, a ze sobą ekipę doświadczonych muzyków. To Krzysztof Puma Piasecki, Tomek Dominik i Łukasz Gorczyca. Od jakiegoś czasu są w trasie po Polsce. Odwiedzili też pub 6-ścian.

Vanesa Harbek, szczęśliwa posiadaczka fendera, wieże kobiecie z gitarą do twarzy, zresztą w języku polskim gitara jest rodzaju żeńskiego. Nie waha się jej używać jako atrybutu odróżniającego ją od publiczności, poza tym - jest na scenie. I czuje się na niej bardzo dobrze. Nie przesadza z szołmeństwem, gra i daje pograć muzykom z Polski.

Jak zwykle na trasę zaprosił ją Łukasz Gorczyca, któremu za bębnami od lat sekunduje Tomek Dominik. Tym razem, w celu podgrzania publiczności, w składzie jest też Krzysztof "Puma" Piasecki, gitarzysta dobrze znany słuchaczom koncertów bluesowych. Grał w socjalistycznych big bandach, na Jazz Jamboree i festiwalu Złota Tarka, ale też w Piwnicy pod Baranami. Umie zagrać na gitarze niemal wszystko i skutecznie czaruje słuchaczy nie tylko blues rockową pentatoniką. Zespół przemierza niemal całą Polskę wszerz i wzdłuż, jest jeszcze szansa, by go zobaczyć.

Zdjęcia:

Vanesa Harbek Band in Białystok

Do góry