Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 04 październik 2017 18:55

Kawiarnia Fama. Test wiedzy „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem”. Zagra 48 Godzin

Test wiedzy „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem” przygotował Robert Trusiak. Swoją tabliczkę na Alei Bluesa odsłonił w 2015 roku Test wiedzy „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem” przygotował Robert Trusiak. Swoją tabliczkę na Alei Bluesa odsłonił w 2015 roku

Karnet na 33. festiwal Jesień z Bluesem to jedna z nagród w teście wiedzy  „33 pytania na 33. Jesień z Bluesem”. Zwycięzca otrzyma też obraz namalowany przez artystę plastyka Krzysztofa Koniczka, autora ostatnich plakatów festiwalu. Fani bluesa spotkają się w kawiarni Fama 25 października 2017 roku.

- Interesujesz się bluesem? Uczestniczysz w Jesieni z Bluesem od samego początku, a może jesteś fanem dopiero od niedawna? Wiesz wszystko lub prawie wszystko o festiwalu? Sprawdź swoją wiedzę o Jesieni z Bluesem, weź udział w naszym teście!- gorąco zachęca Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury.

W teście może wziąć udział każdy.Warunkiem uczestnictwa w Teście jest złożenie poprawnie wypełnionego formularza, stanowiącego załącznik do niniejszego Regulaminu, osobiście do dnia 25 października 2017 roku do godz. 17 w siedzibie Białostockiego Ośrodka Kultury, ul. Legionowa 5, pokój nr 6 lub mailowo do dnia 25 października 2017 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Test o JzB”. Każdy uczestnik konkursu będzie miał za zadanie wypełnienie Testu sprawdzającego wiedzę z zakresu festiwalu „Jesień z Bluesem”. Test będzie składał się z 33 pytań jednokrotnego wyboru.Autorem pytań jest Robert Trusiak, miłośnik bluesa i autor "Małego leksykonu białostockiego bluesa". Sam test ma się rozpocząć o godz. 18.

- Jeżeli się wahasz i martwisz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, uspokajamy: na pewno sobie poradzisz, bo nasz test to przede wszystkim dobra zabawa i nauka!- dodaje otuchy Elżbieta Puczyńska. A nagrody są naprawdę wartościowe. I nagroda to karnet na jesieni i obraz Krzysztofa Koniczka, II miejsce - kolacja z widokiem na Aleję Bluesa w Restauracji Kawelin, III nagroda - masaż na jesienną chandrę w Gabinecie masażu OAZA.

Oczekiwanie na wyniki umili koncert zespołu 48 Godzin.

Zespół rozpoczął działalność w Białymstoku około roku 1984. Założycielem i liderem zespołu jest grający na gitarze i harmonijce oraz śpiewający Mirosław Kłosowski. Nazwa zespołu pochodzi od obowiązującego w stanie wojennym paragrafu pozwalającego zatrzymać na 48 godzin każdego  obywatela.

Zespół od początku gra bluesa i wszystko co się z bluesem kojarzy. W latach 80. uczestniczył z powodzeniem w ogólnopolskich muzycznych konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Piosenki OMPP i w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Lata 90. to występy na Jesieni z Bluesem, Rawie Blues, w klubach, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na innych imprezach muzycznych. Aktualnie zespół pracuje nad najnowszą płytą, która ukaże się w październiku 2017.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 25 października 2017 r. około godziny 20:00 w klubie Fama – Białostocki Ośrodek Kultury ul. Legionowa 5. Nagrody należy odebrać osobiście podczas ogłoszenia wyników.

 

 

 

 

 

Do góry