wtorek, 12 wrzesień 2017 20:19

5. Hamburg Blues Nights / BluesBaltica już 27 i 28 października (program)

Earl Thomas & Band would come to Hamburg for 5. Hamburg Blues Nights / BluesBaltica Earl Thomas & Band would come to Hamburg for 5. Hamburg Blues Nights / BluesBaltica

Mike Ledbetter, Earl Thomas, MonkeyJunk czy Delta Moon zagrają podczas 5. Hamburg Blues Nights / BluesBaltica. To będzie piąta edycja Bluesowych Nocy w Hamburgu organzowana przez zaprzyjaźniony z bluesonline.pl festiwal BluesBaltica z Eutin.

Piąta już  edycja Bluesowych Nocy w Hamburgu (trwająca w dniach 27-28 października 2017 r.) przynosi nam, po raz kolejny   wspaniały program zarówno z USA, jak i Europy.  Festiwal będzie się odbywał we wspomnianych dniach od godziny 7 rano do godziny 00.30 w Hamburgu, w Sasel-Haus.

Organizatorzy i promotorzy Festiwalu to ludzie świetnie wszystkim miłośnikom bluesa znani z Bluesfest Eutin oraz German Blues Challenge & Awards ! Tym razem również oferują doskonały  program, prezentujący różne gatunki bluesa, wystarczy tylko wspomnieć, że będą to: blues chicagowski, rhythm`n`blues, soulblues, korzenny  blues południowy, retroblues, funk, gospel, a także oczywiście delta blues.

Wystąpią same gwiazdy, takie, jak chociażby: Earl Thomas & Band (USA), Delta Moon (USA), Monkey Junk (CDN) , Janice Harrington & Farmer`s Road Blues Band (USA/D), Petra Bornerova Trio, czy też  Kilborn Alley Blues Band z gościem specjalnym Mike Ledbetter`em !

Tym razem organizatorzy zwrócili szczególną uwagę nie tylko na umiejętności instrumentalne wykonawców, ale także na różnorodność głosów, umiejętność śpiewania i poruszania się swobodnie w przeróżnych stylach  muzycznych. I właśnie dlatego usłyszymy wspaniałe soulowe brzmienie Earla Thomasa, potężny głos Janice Harrington, jazzowe śpiewanie Petry Bornerovej, no i oczywiście soczysty, solidny blues rodem z Chicago w wykonaniu Mike Ledbetter`a!

Oprócz udziału w samym festiwalu organizatorzy serdecznie zapraszają również do skorzystania z okazji zwiedzenia pięknego i bardzo interesującego miasta, jakim niewątpliwie jest Hamburg!

 

5. Hamburg Blues Nights / BluesBaltica - program

Piątek, 27 października


19.00 Petra Börnerová Trio (CZ,SK) -Acoustic Crossover-Blues-
21.00 Delta Moon (USA) -Rockin´ Southern Roots Blues-
23.00 MonkeyJunk (CA) - Swamp R´n´B, Roots & Blues-

Sobota, 28 października


19.00 Janice Harrington & Farmer´s Road Blues Band (USA/D) -The Lady of Blues & Gospel-
21.00 Earl Thomas & Band (USA) -Soul, Blues & R´n´B-
23.00 Kilborn Alley Blues Band sp. guest Mike Ledbetter (USA) -Chicagoblues and Southern Fried Soul-

 

Bilety w przedsprzedaży: 22,-- € via email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bilety w kasach: 26,-- €.
Więcej informacji: http://hamburg-blues- nights.de

 

 

Do góry