Nasz patronat

Marek Gąsiorowski, Robert Trusiak – Niedokończony blues. Opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim

środa, 14 czerwiec 2017 19:36

Hard Rock Pub Pamela. Thomas Dziano & Mike Greene razem na jednej scenie (zdjęcia)

Thomas Dziano & Mike Greene w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu by Radosław Sass Thomas Dziano & Mike Greene w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu by Radosław Sass

Thomas Dziano & Mike Greene zagrali w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu.

W Hard Rock Pubie Pamela wystąpił duet Mike Greene & Thomas Dziano. Mike Greene urodził się w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn. Dorastał słuchając bluesa, gospel i rhythm'n'bluesa. Na początku lat 70. XX wieku opuścił Stany Zjednoczone, aby uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej było wtedy równoznaczne z wysłaniem na wojnę w Wietnamie. Wyemigrował do Europy, gdzie dość szybko założył grupę Dirty Grits, a po jej rozwiązaniu formację Bulldog Gravy. W 2005 roku zespół Bulldog Gravy koncertował w Polsce, m.in. na festiwalu Jesień z Bluesem.

Od kilku lat Mike Greene regularnie występuje na scenie Hard Rock Pubu Pamela, ma więc w Toruniu wielu oddanych fanów. Mike Greene świetnie gra na gitarze, mandolinie, banjo i akordeonie. Jego mocny, ciepły głos sprawia, że jest entuzjastycznie przyjmowany przez najbardziej wymagającą publiczność. Z urodzonym w Łodzi Tomkiem Dziano, byłym członkiem zespołu Street Blues, dzieli scenę od kilku lat. Greene i Dziano spotkali się po raz pierwszy w 2011 roku z okazji setnej rocznicy urodzin bluesmana Roberta Johnsona, akompaniując wnukowi legendarnego muzyka. Obaj od lat mieszkają we Francji, gdzie w 2012 roku wraz z Alainem Michelem i Stephanem Ranaldim założyli grupę Immigrants.

Thomas Dziano Mike Greene 9

- Oczywiście każdy przyjazd do Polski budzi we mnie nostalgię do tego czasu, w którym tutaj żyłem - mówi Tomasz Dziano. - Każde miasto, każda ulica, coś mi przypominają. Zanim wyjechałem z kraju, zjeździłem Polskę z moim zespołem Street Blues oraz w duecie Sapieja - Dziano. W Toruniu bywałem często, nawet miałem kiedyś tutaj dziewczynę. Czuję się świetnie na scenie w Pameli i jeśli chodzi o emocje, to staram się zawsze dawać z siebie wszystko to co mogę.

Zdjęcia: Radosław Sass

Do góry