niedziela, 11 czerwiec 2017 23:10

Pub 6-ścian. Highway jak zawsze w dobrej formie i w humorze (zdjęcia, wideo)

Zygfryd "Zyga" Soporowski z Highway w pubie 6-ścian, Białystok Zygfryd "Zyga" Soporowski z Highway w pubie 6-ścian, Białystok

Highway to jeden z zespołów, które mają w całej Polsce wierną publiczność. Grają blues rocka z sercem, rozsławiając swoje bez wątpienia śląskie brzmienie.

Zygfryd "Zyga" Soporowski - śpiew, Marek "Maniol" Manicki - gitary, Krzysztof "Cegła" Sergiel - gitary, Tomek "Peruła" Cygan - bas, Darek "Koszał" Koszałka - organ/piano i Arek "Yankes" Jurkiewicz - perkusja to sekstet, który teoretycznie nie powinien zmieścić się w niewielkim pubie 6-ścian - a jednak. Muzycy nie dość, że znaleźli sobie świetne miejsce do grania, to jeszcze nie oszczędzali się. Były highwayowe klasyki i zupełnie nowe utwory. Kto, wie, czy nie pojawią się na kolejnej płycie.

Inspiracje Gary Moore'm, southern rockiem, blues rockiem, ale przede wszystkim chęć do grania własnej muzyki - to najważniejsze, co może spotkać słuchaczy na koncertach Highway. Mają śląskie serce do blues rocka i dzielą się nim, jak ogniem z karbidówki w razie braku dopływu prądu, gdzieś w ciemnej sztolni. Im prądu do grania nie brakuje!

Zobacz zdjęcia:

Highway w pubie 6-ścian

Do góry