Bluesonline poleca

czwartek, 20 styczeń 2011 22:23

Eddie Devil Boy Turner. Warszawa już czeka na mistrza. (wideo)

Eddie Devil Boy Turner oraz duet Przytuła i Kruk zagrają podczas 45. Warsaw Blues Night. Wirtuoz bluesowej gitary zagra jedyny koncert w Polsce.

Muzyka Turnera to unikalny mix dźwięków bluesa, jazzu i rocka psychodelicznego, a jej brzmienie określane jest przez krytyków jako „niecodzienne”, „polirytmiczne” i „przeszywające”.

Ten „nieziemski” wymiar jego muzyki pochodzi z czasów, gdy tworzył brzmienie zespołu Otisa Taylora, wnosząc weń coś, co magazyn Guitar Player nazwał „gitarową nutą nie z tego świata, dodającą muzyce Taylora kosmicznego nastroju”. Wtedy otrzymał przydomek „Devil Boy” – diabelski chłopiec. Razem z Taylorem Eddie nagrał pięć łamiących stereotypy płyt, a także koncertował w całych Stanach Zjednoczonych i Europie.

Dziś Eddie Turner to solowy artysta, mający na koncie 3 albumy nagrane dla renomowanej wytwórni Northern Blues. Jego debiutancki album „Rise” doczekał się nominacji do bluesowego Oscara, prestiżowej nagrody Blues Music Award w kategorii Najciekawszy Debiut Roku.
Fani kupują jego płyty i bilety na koncerty, krytycy – z magazynem Blues Revue na czele – chylą przed nim głowy w entuzjastycznych recenzjach i artykułach.

 

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

Przed gwiazdami z USA na scenie Hybryd usłyszymy znakomity polski duet Przytuła i Kruk. Ci młodzi artyści w ostatnich latach zjednali sobie fanów bluesa w całym kraju ekspresyjnymi wykonaniami standardów bluesowych w wersji akustycznej. W lutym b.r. będą reprezentować Polskę na International Blues Challenge w Memphis.

 

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">

 

45. Warsaw Blues Night
wystąpią: Eddie “Devil Boy” Turner Trio, Przytuła i Kruk
kiedy: 27 marca 2011, godz. 19.00
gdzie: Hybrydy, ul.Złota 7/9
bilety: w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40zł, studenci i uczniowie 25zł

punkty sprzedaży biletów:
- biuro klubu Proxima, ul. Żwirki Wigury 99a,
- biuro Fundacji Universitatis Varsoviensis, Krakowskie Przedmieście 24 pok.109
- Shortcut, Traffic Club ul. Bracka 25
- www.eventim.pl
- punkty sprzedaży współpracujące z eventim.pl
Ilość biletów w przedsprzedaży ograniczona.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry