czwartek, 27 kwiecień 2017 20:54

Suwałki Blues Festival to Podlaska Marka 2017. Tak zdecydowała kapituła Marszałka Województwa Podlaskiego

Bożena Kamińska (pierwsza z lewej) i Czesław Renkiewicz (drugi od lewej) odebrali nagrodę z rąk marszałka Jerzego Leszczyńskiego (z prawej) Fot. Wojciech Oksztol/Wrota Podlasia Bożena Kamińska (pierwsza z lewej) i Czesław Renkiewicz (drugi od lewej) odebrali nagrodę z rąk marszałka Jerzego Leszczyńskiego (z prawej) Fot. Wojciech Oksztol/Wrota Podlasia

Suwałki Blues Festival właśnie wygrał konkurs Podlaska Marka 2017. To najważniejsze wydarzenie w Podlaskiem uznała kapituła konkursu, który od 10 lat organizuje Marszałek Województwa Podlaskiego.

Podczas transmitowanej przez TVP Białystok gali Podlaskiej Marki 2017 tytuł Podlaskiej Marki w kategorii wydarzenie otrzymał Suwałki Blues Festival. Zwycięzcy dostali symboliczny czek na 10 tys. zł oraz statuetkę projektu prof. Leona Tarasewicza i prawo posługiwania się logotypem województwa podlaskiego, czyli złożonym z kolorowych pikseli żubrem.

Bożena Kamińska, dyrektorka Suwalskiego Ośrodka Kultury nie kryła wzruszenia podczas odbierania nagrody, przypominając, że pierwszym pomysłodawcą Suwałki Blues Festival był nieżyjący już prezydent miasta Józef Gajewski. Na gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej był też Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który z zapałem kontynuuje dzieło poprzednika.

Tegoroczny, jubileuszowy, X Suwałki BLues Festival odbędie się w dniach 6-9 lipca 2017 roku.

Czytaj:

X Suwałki Blues Festival 2017 - gwiazdy

Do góry